İnegölspor Domaniç’te yaz spor okulu açıyor

İnegölspor, Domaniçspor işbirliği ile Domaniç’te  yaz spor okulu açıyor.

İnegölspor kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısına Altyapıdan sorumlu yönetici Mustafa Şeşka, Kani Uçsoy, Gençlik Geliştirme Sorumlusu Özgür Şahin, Domaniç Spor Kulüp Başkanı Ali Fuat Yaman ile Domaniç Spor Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet İmdat katıldı.

Gençlik Geliştirme Sorumlusu Özgür Şahin, burada yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“‘’Futbol Nerede İnegölspor Orada’’ projemiz yeni bölgemizle çalışmalarına devam etmektedir. Kurşunlu ve Tahtaköprü Mahallesinden sonra yeni bölgemiz Kütahya’nın Domaniç ilçesinde açılacaktır. Bu proje ile amacımız İnegölspor altyapı sporcu havuzunu genişletmek. Yetenekli, gelişime açık, ahlaklı ve saygılı sporcular yetiştirerek Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmayı amaçlamaktır. Ayrıca anlaşma dahilinde Domaniç Spor’un altyapısının oluşmasına yardımcı olacağız. Sporun, futbolun açtığımız bölgelerde gelişmesi ve bu bölgelere hareket getirmesi beklentilerimiz arasındadır. Projenin büyümesi, gelişmesi her geçen gün oyuncu havuzumuzun artması bizler adına sevindirici bir durumdur. Farklı bölgelerde farklı yerlerde çalışmalarımız yıl boyunca devam edecektir. İnegölspor isminin bir marka olduğu ülkemizde ‘’Futbolcu Fabrikası’’ unvanımızı geliştirerek devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bu vesileyle projemize destek olan, bizlere her türlü kolaylığı sağlayan Domaniç’te sporun ve futbolun gelişmesine ön ayak olan Domaniç Spor Başkanı Ali Fuat Yaman Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Altyapı Sorumlusu Kani Uçsoy ise “Geldiğimiz günden beri altyapıda taşları oturtmaya çalışıyoruz ve oturtturuyoruz. İlk önce spor okulunu Kurşunlu mahallesine açtık. Ardından Tahtaköprü mahallesine açtık. Giderek büyümeye çalışıyoruz. Özgür hocamızın çabalarıyla her köşeye ulaşmaya çalışıyoruz. Şuanda Domaniç’te spor okulu açacağız. Domaniç Spor Kulüp Başkanımız Ali Fuat Yaman şuanda yanımızda. Tekrar hoş geldiniz diyorum. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde orada da iyi topçuları İnegölspor’a kazandıracağız. Çalışmalarımızın devamı da gelecek. Cuma günü Bursa’ya gideceğiz. Bursa ile ilgili bilgi alışverişinde bulunacağız. Amacımız burada İnegölspor’a topçu yetiştirmek, dışarıdan topçu almak değil.”şeklinde konuştu.

Domaniç Spor Kulüp Başkanı Ali Fuat Yaman da “Bizim için gerçekten büyük bir sürpriz oldu. Bizimde böyle bir spor okuluna ihtiyacımız var. Biz yıllardan beri 1.amatör liginde mücadele ediyoruz. Sayın Mehmet İmdat arkadaşımızda başkanlık yaptığı dönemlerden buyana bir türlü sizin şu vermiş olduğunuz imkanı sağlayamadık. Bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah sonu iyi olur. Temennimiz bu.”ifadelerini kullandı.

Domaniçspor İnegölspor2