ÂŞIKLARA KÖTÜ HABER: DOMANİÇ YOLLARI BİTİYOR! BAŞKA SLOGAN BULUN!

Öncelikle; Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 6 yıllık eğitim ve öğretim dönemini birincilikle bitiren Durabey Köyünden Kübra Ataman kardeşimizi kutluyorum. Kardeşimizin başarısı başta ailesi olmak ûzere Domaniç halkının onur ve gurur kaynağı olmuştur.”Domaniç Kadın Ruhudur”deyip, HaymeAna’ların, Hekim Ebe Ana’ların, Ebe Hatun’ların, Gûl Ana’ların, Arife Bacı’ların izinde insanlığa şifa dağıtacak hemşehrimiz ile Domaniç adına onur ve gurur duydum. Gösterdiği başarı çocuklarımıza moral, motivasyon ve örnek olacaktır,İnşallah. Başarısından dolayı kendisini tekrar tebrik ediyorum, bundan sonraki meslek hayatında başarılar diliyorum.

Malumunuz, yıllardır Domaniç’in gelişmesinin kalkınmasının ulaşımdan geçtiğini sürekli olarak dile getirerek yazılarımda hep kaleme aldım. En çok yazıp çizdiğim konu Domaniç-Tunçbilek yolunun yapılmasıydı. Son günlerde bu konuda çalışmalar yapıldığını görüyoruz. Özellikle Domaniç (Güney köyünden)-Tunçbilek arasında sürekli aksayan bitmek bilmeyen ve “Aşkımız Domaniç-Tunçbilek yolu gibi hiç bitmesin” gibi aşk sözlerine şarkılarına bile ilham olan yol inşaatı ile ilgili güzel haberler alıyoruz. Bu yolun tekrar ihaleye çıktığı belirtiliyor. Ayrıca yolun sıcak asfalt yapılacağı da işin diğer bir güzel tarafı. İnşallah en kısa zamanda yol yapılarak Domaniç halkının hizmetine sunulur. Domaniç’in güzel insanları bu hizmetleri hak ediyor. Şayet yol tamamlanırsa Domaniç önemli bir kavşak noktası olabilir. Çünkü kuzeyden güneye yani Marmara, Ege, Akdeniz arasında bir yol hattı oluşacak ve Domaniç bu hatta önemli geçiş noktasında yer alacak.

Bu arada Domaniç’in köyleri ile ilgili yol çalışmalarından da güzel haberler alıyoruz. Şu an İl Özel İdaresi ekipleri Çamlıca-Yeşilköy arasında sıcak asfalt kaplaması yapıyor. Geçen günlerde Karaköy-Çarşamba arasındaki Hayme Ana Çevre yolu ve köy içi yolunun sıcak asfalt kaplaması ile ilgili etüd çalışması yapılıyordu. Tıraz köyünün yolunun da ikinci kat asfalt yapılması, ihtiyaca göre diğer köylerin de yollarının başlayacak olması Domaniç adına çok sevindirici hizmetler.

Domaniç’i ilgilendiren yine güzel gelişmelerden birisi de Tunçbilek’e kadar yeni doğalgaz hattının gelecek olması. Doğalgazın Tunçbilek’e gelmesi demek hemen yanıbaşındaki komşusu Domaniç’e de gelmesi demektir. Bu konudaki gayretlerinden haberdar olduğumuz saygıdeğer Belediye başkanımız Sahvet Ertürk’e Domaniç halkı adına şükranlarımı sunarım. Milletvekillerimizinde gayretlerini bekliyoruz.

Bir başka güzel haber ise Domaniç’e yeni bir ilçe hastanesinin yapılacak olması. Yatırım programına alınan yeni hastanenin ihalesi çok yakında yapılacak. İnşallah en kısa zamanda hizmete girer. Hem Domaniç halkı iyi bir hizmet alır hem de şu an mevcut hastanede kısıtlı imkanlarla az sayıdaki personel ve dolayısıyla sık nöbet yoğunluğuyla boğuşan doktorlarımız-hemşirelerimiz-çalışanlarımız biraz olsun rahatlar, alternatif tayin yollarına başvurmazlar.