DEMOKRASİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

15 Temmuz gecesi siyasetinden bürokrasisine, sivil toplum kuruluşlarından her yaştan farklı kimlik ve siyasi görüşten halk kahramanlarına kadar bütün Türk halkı tek ses, tek yürek ve tek yumruk olup kenetlenerek büyük bir kahramanlık destanı yazmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, demokrasiyi ve milli iradeyi kasteden bu kanlı kalkışma, Türk halkının şanlı direnişiyle, 241 şehidimizin kanları, 2194 gazimizin fedakarlıkları sayesinde önlenmiş, Türk halkı darbecilerin karşısına dikilip vatan uğruna canını vermekten kaçınmamıştır. Söz konusu vatan olduğunda gücünü, iradesi ve kararlılığını göstermiştir. Milli duygularla vatanını can siperâne savunmuştur.

Milletimiz bu demokrasi sınavından yüzünün akıyla geçmiş Demokrasimiz kazanmış ve 15 Temmuz Türkiye’nin Demokrasi Bayramı olmuştur. Sehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize acil sifalar diliyorum. Demokrasi Bayramı kutlu olsun.

MAGANDALARIN GÖNÜL KIRDIĞI KÖY

Domaniç’in en küçük köylerinden birisidir Kırık köyü. Nüfusu 120 kişidir. Tarihi 500 yıl öncesine kadar gider. Domaniç-Tunçbilek yolu ayrımından 6 kilometre mesafededir. Havası suyu da bir başkadır Kırık köyünün. Cennetten bir köşedir. Hangi mevsimde giderseniz gidin çok güzel doğası kucak açar size. Her mevsim bir başka güzeldir.Böylesine güzel olan Kırık köyünün güzelliğine sabote etmek isteyenler var malesef. Kırık köyünden yola çıkarak bütün koylerimizin levhaları aynı durumda.

Yol tabelası magandaları bir kaç yıldır Domaniç-Tunçbilek yol ayrımında bulunan yön tabelasını sürekli taciz tahrip ederek zarar vermektedirler. Kırık köyüne yönelik bu garazın sebebini anlamakta zorlanıyorum doğrusu. Hışmına uğrayarak hedef tahtası haline gelmiş yön tabelası ya silahlarla delik deşik edilmekte ya da sprey boyalarla yazılar yazılıp boyanmaktadır. Domaniç’te en çok zarar verilen yön tabelası olma özelliğine sahiptir. Yön tabelası bu magandalar yüzünden işlevini yerine getiremez hale gelmiştir. Magandaların bu sorumsuz davranışları yüzünden sürekli olarak bu yön tabelası yenilenmek zorunda kalınıyor. Magandaların nasıl bir psikolojik ruh hali içinde olduklarını bilemiyorum ama şu bir gerçek:

Bu milli servetimiz heba oluyor. Milli ekonomimize zarar veriyor. Zarar verilen bu tabelaların parası hepimizin cebinden çıkıyor. 80 milyonun hakkına giriliyor. Kul hakkı dinimizin çok büyük önem verdiği bir meseledir. İslam’da kamu hakları ve kişinin topluma karşı vazifelerinin büyük önemi vardır. Toplumda bütün fertlerin, bu hakları koruma, kollama yetki ve sorumluluğu vardır. Bu öneminden dolayı, toplumsal görevler; Allah hakkı olarak kabul edilmiş ve bunların ifası ibadet sayılmıştır. Her Müslüman, Allah hakkı olarak da kabul edilen kamu mallarını korumalıdır. Bunların yarın kıyamet gününde mutlaka hesabını vermekle karşı karşıya geleceğini bilmeli ve herşeyden önce vicdanını kontrol etmelidir.