15 TEMMUZ DA NE OLMUŞTU ?

Diğer İslam ülkelerinde isyanlar, kalkışmalar oluyor mu bilmiyoruz ama o ülkelerde de İnsanların birbirlerini mezhep farkı yüzünden sık sık öldürdüklerini ibadethanelerini bombalayıp katliamlar yaptıklarına çok şahit olduk.

Şamanist olan ve Tengri diye adlandırılan Gök tanrı inancına sahip Türk boylarının 70 yıllık bir savaşın ardından İslamlaştırılmasından bu yana nedense dönem dönem bizde cemaat isyanları ve kalkışmalar olagelmiştir.

İslam, Barış demek. Kuran ise Hz. Muhammed’e indirilen en son kutsal kitaptır. Kuran’ın dini çağlar ötesine hitap edecek kadar modern ve çağdaş bir o kadar da ilim irfan ve kolaylaştırılmış bir din olduğu halde. Nasıl olurda Dini Cemaatler böyle zorbacı ilimden uzak ve vahşi olabiliyorlar?

Bu sırrı Atatürk çözmüş.
CÜNKÜ MÜSLÜMANLAR KURAN OKUMUYOR VE KURAN’A UYMUYORLAR.
Kimselerin anlamadığı, içeriğinin ne olduğunu bilmediği Kuran’ı raflarda tuttuğunu gören Atatürk, Cemaat liderlerinin de; “ Allah şunu diyor, Allah bunu istiyor” diye Müslümanları ALLAH İLE ALDATTIKLARINI FARKEDİYOR.
Titiz bir çalışma ile Kuran’ı Türklerin de anlayabileceği dile çevirterek Elmalı Hamdi Yazır’a bir meal hazırlatıyor. İşte cemaatlerin Atatürk düşmanlığı da burada başlıyor.
Yetmez miş gibi bir de Dini Cemaatlerin elinden alıp Kendi kurduğu Diyanet’e devrediyor. Gerçek İmamlar yetişsin diye İmam Hatipler açıyor.
Eee DİYANET ve ya İmam Hatipler’de yetişenler niye Atatürk düşmanı oluyor. DİNİ GERÇEK İLİM SAHİPLERİNE VERMENİN NERESİ SUÇ ?

Din de para var. Dinde güç var. İnsanları kandırmanın en güzel argümanı Din. Unutmayalım İnsanları bu sapkınlıktan kurtarmak için de Allah Kuran’ın en başında ilk emrini “OKU” diye veriyor.
Dini kendi dudak arası ve bacak arası çıkarları için kullananlar, Atatürk’ün yazdırdığı meal ve DİYANET yüzünden foyaları ortaya çıkan sapkınlar artık Allah ile kimseyi aldatamayınca Peygamber ile halkı aldatmaya başlıyorlar. Sınırsız uydurma hadislerle, yeni bir din icat ediliyor. Peygambere Kurban kesiyoruz ayakları ile paracıklar toplanıyor. Belli bir güce ulaşınca da iktidara göz dikiliyor.
İşte 15 Temmuz 2016’da olan bu topraklardaki bilmem kaçıncı ayaklanma şimdilik bastırıldı. Ama kökü kazınmadı. Tohumlar buzdolabında. Yeni isyanlara, yeni kalkışmalara kadar. Ya Kuran’a uyanlardan olacağız. Yada sapkınları beslemeye devam edeceğiz.