Tıp Fakültesini birincilikle bitirdi… Domaniç’in gururu oldu

İlçemize bağlı Durabey köyünden Kübra Ataman derece yaparak kazandığı tıp fakültesini birincilikle bitirdi.

Altı yıl önce derece yaparak kazandığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesini birincilikle bitiren Kübra Ataman, başta ailesi olmak üzere tüm Domaniçlilere büyük gurur yaşattı.

ATAMAN, İNSANLARA FAYDALI OLMAM GEREKİYORDU

Törende mezunlar adına dönem birincisi Dr. Kübra Ataman konuşma yaptı. Ataman, altı yıllık yoğun bir eğitim sürecinin ardından hekimlik mesleğine adım atmaktan duyduğu gururu ifade etti. Ataman, “Tıp fakültesini çocukluğumdan beri istiyordum. Severek yapılan bir işte her zaman başarının geleceğini düşünüyorum. 6 yıl boyunca derslerime severek ve zevk alarak çalıştım. Çünkü sonuçta insanlara faydalı olmam gerekiyordu. Benim okudum bir bilgiyle bir hayat kurtulabilirdi. Her zaman bunu düşünerek çalıştım. Bir iş severek, isteyerek yapıldığında sonunda başarının geldiğini düşünüyorum” diye konuştu.

DOMANİÇ’Lİ NİŞANLISI İLE MEZUN OLDU

Ekran Alıntısı

Domaniçli nişanlısı Dr.Mustafa Efe ile birlikte aynı fakülteden mezun olan Dr. Kübra Ataman, her zaman yanında olan ailesi ve nişanlısına teşekkür etti.
Zorlu eğitim süresince her zaman nişanlısının yanında oluğunu belirten Dr. Mustafa Efe ise nişanlısı Ataman’ın başarısından dolayı çok gururlu olduğunu söyledi.

BELGESİNİ REKTÖRDEN ALDI

Dr. Ataman mezuniyet töreninde diplomasını ve başarı belgesini rektör Prof.Dr.Kemal Şenocak’tan aldı. Şenocak, bir tıp öğrencisinin hekim olabilmesi için zekâsını, çalışkanlığını, becerisini ve sabrını ortaya koyarak ciddi ve zorlu bir eğitim sürecinden geçtiğini ifade ederek, Ataman’ı tebrik etti.

FAKÜLTE’NİN ONUR HOLÜNE FOTOĞRAFI ASILDI

Okullarını dereceyle bitiren öğrencilere mezuniyet belgeleri ve plaketleri verilirken, Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Kübra Ataman yaş kütüğüne plaket çaktı. Ardından diğer mezunlara mezuniyet belgeleri verildi. Tören, keplerin topluca havaya atılmasıyla sona erdi. Kapalı Spor Salonu’nda ki törenin ardından Tıp Fakültesi’ni dereceyle bitiren öğrenciler, aileleri ve öğretim üyelerinin katılımıyla geleneksel Onur Holü Töreni düzenlendi. Birinci Dr.Kübra Ataman’ın fotoğrafı ve mezuniyet mesajı Onur Holüne asıldı.