Milletvekilleri Mazbata Aldı

AK Parti’den Kütahya milletvekili seçilen Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, MHP’den Kütahya milletvekili seçilen Ahmet Erbaş, CHP’den Kütahya milletvekili seçilen Ali Fazıl Kasap mazbatasını aldı.

AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ MAZBATA ALDI
İl Başkanı Ali Çetinbaş ve partililerle Kütahya Adliyesine gelen Tan, Gazel ve Erenler mazbatasını İl Seçim Kurulu başkanı ve yöneticilerinden aldı.
Mazbata töreni sonrası milletvekilleri adına gazetecilere açıklama yapan İl Başkanı Çetinbaş, milletvekillerine çalışmalarında başarı diledi.

AK Parti teşkilatının milletvekillerinin her zaman arkasında olduğunu ve bundan sonra da olacağını dile getiren Çetinbaş, şunları söyledi:
“Allah yapacakları hizmetlerde, şehrimizin adına takip edecekleri meselelerde ve yasama faaliyetlerinde milletvekillerimizi mahcup etmesin. Yeni yasama döneminde kurulacak hükümetimizle Kütahya’mıza yapacağımız çok iş olduğunu, takip edeceğimiz çok mesele olduğunu biliyoruz. Bugünden başlamak suretiyle bunlarla alakalı çalışmalarımız inşallah devam edecek. 24 Haziran seçimlerinde Kütahyalı kardeşlerimizin gösterdiği teveccühe şükranlarımı sunuyorum.”

MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ERBAŞ MAZBATASINI ALDI

MHP’den Kütahya milletvekili seçilen Ahmet Erbaş, mazbatasını aldı.

Erbaş, mazbatasını almak üzere partililerle Kütahya Adliyesine geldi.
Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Berrin Balcan Uygun’dan alan Erbaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kütahya’ya hizmet etmek için bütün gayretiyle çalışacağını belirterek, şunları kaydetti:
“Bundan sonraki meselemiz bayraktır, millettir, toprağımızdır ve Kütahyamızdır. Cumhur İttifakı’nda verdiğimiz sözlerin hepsi geçerlidir. Cumhur İttifakı’na bakış açımız geçerlidir. Bundan sonraki yol çizgimizde bellidir. Sayın Genel Başkanımız zaten açıkladı bunu. Sayın Cumhurbaşkanımı ve seçilmiş 600 milletvekili arkadaşımı bu vesileyle kutluyorum. İnşallah vatanımıza milletimize hayırlı işler yapan bir meclis olur çünkü bu kurucu meclis gibi bir şey olacak. İlk defa bu sayıda bir sayı var, 600 kişilik bir meclisimiz ilk defa oluyor ve ilk kez başkanlık sisteminin 2023’e kadar olan geçiş süresini halledeceğiz. İnşallah tarihe mal olacak işler yaparız.”

Erbaş, bir amaçlarının da Kütahya’nın sesini tüm Türkiye’ye duyurmak olduğunu dile getirerek, mazbata törenine katılan teşkilat üyelerine teşekkür etti.

İl Seçim Kurulu Başkanı Uygun da Erbaş’a, milletvekili seçilmesinin hayırlı olması ve başarılar çalışmalar dileğinde bulundu.

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ KASAP MAZBATASINI ALDI

CHP’den Kütahya milletvekili seçilen Ali Fazıl Kasap mazbatasını aldı.

Partililerle birlikte Kütahya Adliyesi’ne gelen Kasap, mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Berrin Balcan Uygun’dan aldı.

Uygun, milletvekili Kasap’a başarılar temennisinde bulundu.

Milletvekili Kasap, tören sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin Kütahya’dan 41 yıl aradan sonra milletvekili çıkardığını hatırlattı.

Kütahya’nın sorunlarını diğer milletvekilleri ile birlikte çözmek için gayret edeceğini dile getiren Kasap, şunları kaydetti:
“Mesela ben isterdim ki yarın hızlı tren ile Ankara’ya gidelim de mecliste kaydımızı yaptıralım. Tren garına gideceğiz ama hızlı tren yok. Hava alanına gidelim diyelim sadece İstanbul’a uçak var. Yani Kütahya’nın bu olumsuzluklarını 5 milletvekili arkadaşla birlikte çözelim. Bizim artık bu aşamadan sonra zaten hiçbir zaman zihniyet olarak partizanlık, eleştiri yok. Biz yıkmak için değil yapmak için bu Kütahya’yı daha yaşanır kılmak için çalışacağız. Türkiye’yi daha özgür, bağımsız hak, hukuk ve adaletin olduğu bir ülke olması için CHP olarak elden geleni yaptığımız gibi ben bireysel olarak tüm milletvekili arkadaşları aynı platforma çağırıyorum.”