Köylere Çocuk Oyun Parkı Kuruldu

Domaniç İlçe Özel İdare Müdürlüğü tarafından 4 köye çocuk oyun parkı kuruldu.

Domaniç’e bağlı 4 köye İlçe Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından çocuklar için oyun parkları kuruluyor. Bu kapsamda 4 köye yapılan parklar törenle hizmete açıldı.

Tıraz, Sefa, Bükerler ve Karaköy köylerinde yapılan oyun parkları çocukları sevindirdi. İlçe Özel İdare ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapımı gerçekleştirilen çocuk oyun parklarının açılışına İlçe Kaymakamı Tufan Bağır Gilan, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Şimşek, Yurdagül Bakkal, Muhtarlar ve Daire Amirleri katıldı.
Kaymakam Gilan, burada yaptığı açıklamada şehirde olan imkanların artık köylerde de olduğunu söyledi. Gilan, “İlçe Özel İdare ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ilçemize bağlı dört köyümüze çok güzel oyun parkı yapıldı. Çocuklarımız burada gönüllerince oynayıp eğleniyorlar. Tabi onları böyle neşeli sevinçli görmek bizleri de mutlu ediyor. Devletimizin imkanları artık daha güçlü. Şehirde yaşan insanlarımızın faydalandığı bütün sosyal imkanlardan köyde yaşayan insanlarımızda yararlanabiliyor. İçme suyundan kanalizasyon altyapısına ve kaldırımına varıncaya kadar bu gibi imkanları köydeki vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. İnşallah geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız yarınları daha güzel olacak.” diye konuştu.
Tıraz köyünde düzenlenen törenin ardından Köy Muhtarı Refik ziyaretçilere ikramda bulundu.