Kaymakam Tufan B. Gilan Domaniç’e Veda Etti

Yaklaşık 8 buçuk ay Domaniç’te görev yapan Kaymakam Tufan Bağır Gilan, yurt dışı eğitimi nedeniyle ilçemize veda etti.

Kaymakam Tufan B. Gilan’a, İngiltere’de ki yurt dışı eğitimi için ilçemizden ayrılacağından veda yemeği düzenlendi.

Kaymakam Tufan B. Gilan yaptığı veda konuşmasında şunları söyledi.

Gilan, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Osmanlı Devletinin kök saldığı, filizlendiği Domaniç gibi maneviyatı, kutsiyeti yüksek bir ilçede Kaymakam sıfatıyla görev icra ettiğimden ve Domaniç’in ilk görev yerim olmasından ötürü kendimi şanslı addediyorum.Yaklaşık 8 buçuk aylık sürede, görevim kapsamında gerek bürokratik gerekse sosyolojik işleri elimizden geldiğince yürütmeye çalıştık. Osmanlı Devletinden günümüze kadar şiar edinilmiş “ İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” mefkuresiyle mikro düzeyde; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı marifetiyle, hedef kitlemiz olan engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza mümkün mertebe ulaşmaya ve hayat standartlarını yükseltmeye çalıştık. Köylere Hizmet Götürme Birliği ve köy muhtarları işbirliğiyle 30 köyümüze çeşitli alanlarda hizmet götürdük. İlçe Devlet Hastanemize küçük dokunuşlarda bulunarak vatandaşlarımızın aldığı hizmet kalitesini azda olsa arttırdık. Hayme Ana türbesinin bulunduğu Çarşamba Köyü nün sağlık ocağını modern bir görüntüye kavuşturduk. Devletimizin imajını ve prestijini bunun yanında Kaymakamlık personelimizin çalışma standartlarını yükseltmek adına Kaymakamlık binasının birçok ihtiyacını karşıladık, eksikliklerini giderdik. Bunların yanında diğer kurumlarımızın görev alanlarına giren birçok konuda işbirliği yaparak vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalıştık. Hülasa Domaniç’e katma değer olmaya çalıştık .Nacizane yaptıklarımızın bir yana dursun ,ne yazık ki zevkle görev icra ettiğim Domaniç Kaymakamlığı görevinden yurt dışı dil eğitimim münasebetiyle ayrılmak durumundayım. Memuriyetin özellikle de Kaymakamlık mesleğinin cilvesi de bu olsa gerek. 8 buçuk aylık süre zarfında birçok dost kazandım Domaniçte. Birçok kişiyle diyalog kurma fırsatı buldum. Dertleştik,güldük,eğlendik. Çok güzel zamanlar geçirdik. Burada kurduğum dostlukların, muhabbetlerin geçici olmadığının, her nerede görevli olsam da süreceğini biliyorum, inanıyorum. Daha fazla kıymetli vaktinizi almamak adına; zerre i miskal hakkım geçtiyse helal ediyor, zülfüyare dokunduğum anlar için sizlerden helallik istiyorum. İlk göz ağrım Domaniç’i ve siz değerli misafirlerimi unutmayacağımı bilmenizi istiyorum. Hepinizi saygı muhabbet ve şimdiden özlemle selamlıyorum. Allah’a emanet olun” dedi.

Kaymakam Tufan B. Gilan konuşmasından sonra kendisine gelen hediyeleri kabul etti. Başarılı personele başarı belgelerini takdim etti. Ardından program sona erdi.
Yemeğe Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, birim amirleri ve memurları, ilçe siyasi parti başkanları, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yahya Türk, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.