KAYBEDENLERE

24 Haziran seçimlerinin ülke bazındaki analizlerini, ulusal kanallardaki uzmanlardan dinlediniz.
İlçemizde kaybedenlerin analizini de, Yerel Basın olarak biz yapmaya çalışalım.

Domaniç’te en çok oy kaybeden parti Ak Parti. Rakamlarla kafa karışıklığı olmasın diye düz mantıkla olaylara bakalım.

Ak Parti İlçemizde yıllardır her seçim öncesi aynı vaatleri verdi.
Cezaevi, Yeni Hastane, Tavşanlı yolu, İnegöl yolu, Yüksekokula yurt, Alaattin Camiinin yenilenmesi, Kaymakamlık binasının yenilenmesi. V.S.

Birde yerel siyasetçilerin adam fişlemesi, ilçe de terör estiren iktidarın gücünü kendi gücü zanneden, narsis, güç sarhoşları. Son dönemlerde ise açık söyleyelim; Ak Partili kisvesi altında sosyal medyadan Ak Partiye zarar vermek için Ak Partili olmayanlara küfürler, hakaretler eden klavyeşörler. Ak Partililerin çok kullandığı tabirle Kripto Fetöcüler. Ak Parti de ki oy kaybının sebebidir diye düşünüyoruz.

Yeni dönemde, yeni yönetim ve yeni sistem, asılsız vaat veren, verdiği vaadi tutmayanları dışlayan bir politika izlerse, gelecek erken seçimler de oylarını artırabilirler diye düşünüyoruz.

Umduğunu bulamayan diğer büyük partimiz Cumhuriyet Halk Partisinde de benzer durumlar ve de aynı hatalar var.
Sol bir parti olan CHP yine halkına karşı çok sol kaldı. Muharrem İnce rüzgârı da olmasa iyice dibe vuracaktı ki İmdada İnce yetişti. CHP’li vekiller halkla en az bir araya gelen, basını sallamayan, sadece suçlayan ve gücünü iktidarı eleştirmekten alacağını zannedenler yine yanıldı. İddia ediyoruz. Domaniç’te İlçe Teşkilatı Temel Ergün ve yukarıda Muharrem İnce rüzgârı olmasa CHP bu kadar bile oy alamazdı.
Yeni dönemde CHP sosyal medyadan halka hakaretleri, yalan paylaşımları yayınları ayıklayabilirse, halka dokunabilen vekil adayları çıkarabilirse erken seçimlerde bunlarda oylarını yükseltebilir. Diye düşünüyoruz.
Canla başla çalıştığı halde oy alamayan SP, neden bu kadar az oy aldı bilmiyoruz. Hiç bir şey yapmadığı halde MHP neden bu kadar oy aldı bilmiyoruz. Ancak İyi partiye giden oyların da sadece AK Partiye, MHP ve CHP’ye tepki oyları olduğunu düşünüyoruz. NOKTA