Domaniç’e yeni hastane

Domaniç İlçe Hastanesi projesi yatırım programına alınmasından sonra proje ortaya çıktı.

Yeni hastane, bodrum, zemin, 1 kat ve teras olmak üzere 3143 m2 kapalı alana sahip olacak. Acil Ünitesi, 112 Acil İstasyonu, 6 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, röntgen görüntüleme, Diş Ünitesi, Halk Sağlığı ve Toplum Sağlığı Birimleri, 10 yataklı hasta servisi ile kafeterya ve sosyal alan içerecek olan hastanenin yapım ihalesi aşamasına geçilecek.

KAVUNCU, ‘DOMANİÇ İLÇEMİZE YEPYENİ BİR HASTANE KAZANDIRIYORUZ’

24,25 ve 26. Ak Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptığı yazılı basın açıklamasında, “AK Parti hükümetleri ile birlikte Kütahya ve ilçelerine her alanda tarihimizdeki en büyük yatırımları kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Sağlık alanında da önemli eserler kazandırdık, yeni yatırımlarımızla birlikte hemen hemen tüm tesislerimizi yenilemiş olacağız.
Domaniç ilçemizde de geçmişten beri hizmet veren hastanemiz hem fiziksel mekan hem de kapsam olarak nitelikli sağlık hizmeti vermek için yeterli gelmemekteydi. Uzunca süredir yaptığımız takip ve talepler sonucu Hastanemizin yenilenmesine karar verildi ve yatırım programına alındı. Bir kaç aydır süren çalışmalar ile ihtiyaçlarımıza karşılık verecek modern bir hastane projesi ortaya çıkmış oldu.
Şu anda ki hastanenin bulunduğu yerde yeniden yapılacak olan yeni hastane, bodrum, zemin, 1 kat ve teras olmak üzere 3143 m2 kapalı alana sahip olacak. Acil Ünitesi, 112 Acil İstasyonu, 6 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, röntgen görüntüleme, Diş Ünitesi, Halk Sağlığı ve Toplum Sağlığı Birimleri, 10 yataklı hasta servisi ile kafetarya ve sosyal alan içerecek olan hastanenin yapım ihalesi aşamasına geçilecek.
Domaniç için kalıcı bir AK ESER olacak olan hastanemizin ilçemize, hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum” ifadelerine yer verdi.