İlk Başkan Erdoğan

Geçtiğimiz yıl 16 Nisan’da yapılan referandum ile Ülkemiz yeni yönetim şeklini onayladı. Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişin onaylanmasının ardından 24 Haziran 2018′ de ilan edilen erken genel seçimlerle, İlk Cumhurbaşkanlığı seçimini yaptık.

Bu güne kadar girdiği her seçimden galip çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin ilk Cumhurbaşkanlığı seçimini de Ülke Genelinde yüzde 52,59 , Domaniç’te ise 67,57 ile kazanarak yeni yönetim sistemimizin ilk başkanı seçildi.

Sandıkların açılmasının ardından ezici bir çoğunlukla seçimi önde götürenin Erdoğan olduğunun anlaşılması üzerine Domaniç’te Erdoğan’ın fotoğrafları asılmaya ve Ak Parti müzikleri çalmaya başladı.
Köylerden gelenlerin katılımıyla coşkulu bir kalabalığın oluştuğu Ak Parti Seçim Bürosu önünden konvoyla köyler gezilerek sevinçler paylaşıldı. Havai fişeklerle seçim zaferi kutlandı.
Daha sonra MHP’liler ve Ak Partililer birlikte karşılıklı sloganlar atarak sevinçlerini dile getirdiler.
Partililere önce Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul seslendi. Tüm partili arkadaşlarına teşekkür eden Özoğul, Hükümetle ittifak yapan MHP Genel Başkanına ve İlçe Teşkilatına da teşekkür etti.

Ardından halka seslenen Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Seçimi biz kazandık sevinmek hakkımız. Ama unutmayalım ki İlçemiz küçücük bir ilçe hepimizi bir birimizin yüzüne bakıyoruz. Öteki partilerde kardeşlerimizi arkadaşlarımız var. Onları da rencide edecek taşkınlık yapmayalım” dedi.