DOMANİÇ’TE ER SÖZÜ ER YÜZÜNE SÖYLENDİ

Öncelikle Türkiye’nin kazandığı, kaybedeninin olmadığı “ 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumbaskanlığı ve Milletvekili secimlerinin ” sonucunun tüm ülkemize, aziz milletimize huzur, irilik, dirilik, birlik, beraberlik getirmesini ve hakkımızda hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim

Önceki haftalarda köşe yazılarımda, 23 Haziranda yağlı pehlivan güreşlerinin başkenti Domaniç’te 658 . Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri gerçekleşecek. Diyerek Güreşlerin şanına yakışır bir şekilde olması için temenniler de bulunmuştum. Belediye başkanı Sahvet Ertürk beyin özverisi ve gayretine şahidim diyerekte devam etmiştim.İnşallah Domaniç”imize yakışır. İnşallah tarihi Ebe Çamlıģı 1230-1250 yıllarına döner. Osman Gazi’nin doğumunu, Ebe Hatun’u yad etmiş oluruz.Tekrar tarih 1258 oluverir, Pehlivanlar o kutlu doğumun şanına yakışır bir güreş tutuverirler de, Ebe Çamlığı güreşe ve tarihe doyar yazıp temennilerimi sıralamıştım yazılarımda.

23 Haziranın Cumartesi gününe gelmesine,bir gün sonrasında genel seçimlerin olmasına rağmen,658 nci Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşlerine katılım oldukça iyi ve Domaniç Halkının teveccühü gayet taktire şayandı. Güzel ve şanına yakışır bir organizasyon oldu velhasılı.

Güreşlere gölge düştü diyebileceğimiz olaylarda yaşanmasaydı keşke… Güreş Ağalığı açık arttırması öncesi, Güneş Ağası adaylarına hitaben, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’ün yaptığı Bana göre haklı ve doğru bir konuşmaydı. ” Agalığa talip olanlardan ricamdır, verebileceğimiz miktarları veriniz ama o parayı veriniz ” konuşmasından sonra,bazı güreş ağa adaydalarının bulundukları yeri terketmeleri ve Domaniç Belediye Başkanı sıfatına hitaben Tüm Domaniç halkına tepki göstermesi yakışmadı. Orada söylenen söz ” Er sözüydü, Er yüzüne söylendi” düşüncesindeyim. Bu manada Domaniç halkının haklı tepkisi vardı. 658 nci Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşlerinin ağası İsmail Karaduman bey gösterdiği özveri ve gayret Domaniç sevdasının parada değil yürekte olduğunu gösterdi tebrik ediyorum.

Kısacası Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri şanına şerefine yakışır bir şekilde gerçekleşti…

Emeği geçen Domaniç belediye başkanı Sayın Sahvet Ertürk bey başta olmak üzere, Domaniç Spor Kulübü yönetimine, Domaniç esnafına bedenen ve ruhen bir fiil canla başla çalışan herkese teşekkür ederim.

Domaniç bizim ve bizler ile Domaniç olacak.