Domaniç Uluslararası Turizm Ve Kültür Sanat Festivalinin İkincisi Yapıldı

Şölenin gerçekleştiği Kapalı Spor Salonuna çoluk çocuk, yaşlı genç, gurbetçi Domaniçli geldi.

Domaniç Belediyesinin bu yıl ikinci kez düzenlediği ‘Domaniç Uluslararası Kültür ve Turizm Festivali’ Ramazan bayramının ikinci günü Domaniçlilere çifte bayram yaşattı.

Festival, akşam saatlerinde Nilüfer Göl konseri ardından Gürcistan Halk Dansları gösterileri ile başladı. Afrika akrobasi ekibinin yerel kıyafetleri ile yaptıkları dans ve akrobasi gösterileri, izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşattı ve uzun süre alkış aldı. Festivalin finalinde ise Mehmet Demirel ve Şafak Sönmez sahne aldı. Sönmez, sevilen parçalarını seslendirdi, okuduğu şarkılara zaman zaman dinleyiciler de eşlik etti.

Konser öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, ”Bir toplum Kültürel değerlerini kaybetmeye başladığı andan itibaren o toplum yok olmaya mahkumdur. Biz öncelikle göreve geldiğimiz tarihten itibaren değer verdiğimiz kültürümüzü en üst seviyeye çıkarıp gelecek nesillere aktarmak istedik. Öncelik olarak Kültür Evimizi Belediye bünyesine alarak sizlerin ve misafirlerin hizmetine sunduk. Buradaki sanatçılarımız Domaniç’e geldikten sonra gittikleri yerde bizleri anlattıkları zaman akın akın ziyaretçilerimiz çoğalıyor.

Milletvekillerinden Hizmet Alamadık

2014’ten itibaren ziyaretçilerimiz oldukça fazlalaştı. Bizim eksiklerimiz var gelen ziyaretçileri ağırlayacak yerimiz yok. Şimdi bunun mücadelesini veriyoruz. Bizlere bağışlanan yeri tamamen bitirip gelen misafirleri ağırlayacak yer haline getireceğiz. Önümüzde bir seçim var ve bu seçimde sadece bir başkan ve mecliste kim iyi çalışıyorsa meclis tecrübesi olan insanlar hizmet etmeye daha yakın. Yıllardır Domaniç olarak hep değişik partilere oy verdik, iktidar yaptık fakat gelen milletvekillerinden bir türlü Domaniç’imize hizmet alamadık ve elimizdeki bazı değerlerde gitti. Biz bu değerleri tekrar kazanmak için öyle bir vekil adayı çıktı ki inanın hangi siyasi partiden olursa olsun aynı sözleri yine söylerdim.

Domaniçlilere %100 Burs İmkanı

Domaniç’ten start verdi. Bana kendisi söyleme dedi ama sizlerin bu kardeşimizi tanımasını istiyorum. Domaniç’e geldiğinde engelli bir kardeşimizin çocuklarının okulların bitimine kadar okul masraflarını üstlendi. Kendisinin üniversitesi var Domaniç nüfusuna kayıtlı olduktan sonra Kıbrıs’ta kendi okuluna, üniversitesini tercih eden Domaniçlilere %100 burslu olarak okutacağını sözü verdi. Sağlık bakanlığında, Ulaştırma bakanlığında ve Başbakanlıkta görevler yapmış meclis tecrübesi olan bir kardeşimiz. Bana göre artık Domaniç’imizin vekili sayılır.

En Az İki Yıl İçinde Yollarımız Bitecek

Bu kardeşimizi gönderirsek işte bu yarım kalan yollarımızı da bu 6 ay içerisinde o olmayan yol Bursa yolu da dahil en az iki yıl içerisinde tamamının sözünü aldık. Onun bütün vekaleti bende, eğer ki bunlar olmazsa önümüzde 6 ay süre var Allah nasip ederse, Genel Merkez takdir gösterirse tekrar karşınıza çıkacağım. O zaman siz bana deyin ki bu adam bu işleri yapmadı yerel seçimlerde beni sandığa gömersiniz. Bundan hiç şüphem yok, bunun hesabını bana sorun. Biz Sözlerimizin çoğunu yerine getirdik. Ancak Hükümetin verdiği sözleri yerine getiremedik. Ama bundan sonra hükümet yok, sadece mecliste çalışan vekiller var. Bu vekiller çalışırsa buralara hizmet gelecek. MHP Milletvekili 1. Adayımız Ahmet Erbaş’ı meclise gönderirsek inanın Domaniç’in Kurtuluşudur, yükselişidir. Nasıl Osmanlı Domaniç’te kuruldu ise yükselişi de Türkiye Cumhuriyetinin buradan başlayacaktır. Bu Organizasyonlarda yardım için Kültür Bakanlıklarına yazı yazmamıza rağmen gelen cevaplar hep ret oldu. Kara kara düşünürken MHP Milletvekili 1. Adayımız Ahmet Erbaş bize dedi ki bütün organizasyonların tümünü ve masraflarını ben karşılayacağım. Kedisine çok teşekkür ederim. Ayrıca etkinliğe destek veren sponsor firmalara teşekkür ederim” dedi.

MHP Milletvekili 1. Adayı Ahmet Erbaş, yaptığı konuşmasında, “Başkanımız benim adıma sözleri verdi. Bu sözlerin arkasında duracağımıza emin olabilirsiniz. Her dört yılda bir seçimlerde lacivertleri giyip çıkan bir siyasetçi olmayacağım bundan emin olabilirsiniz. Ankara ve Türkiye’de Hayme Ananın, Domaniç’in sesi olacağıma emin olabilirsiniz. Burayı parlayan bir turizm bölgesi haline getireceğiz. Şimdiden 24 Haziran seçimleri hayırlı olsun” dedi.

Konser alanına Domaniç ve köylerden gelen vatandaşlar ile MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, MHP Milletvekili 1. Adayı Ahmet Erbaş, MHP Milletvekili 4. Adayı Selahattin Uslu, Çukurca Belde Belediye Başkanı İlyas Tosun, Seyitömer Belde Başkanı Mehmet Öztürk Domaniç CHP İlçe Başkanı Temel Ergün, MHP İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen ve STK’lar katıldı.

Festivale katkıda bulunan MHP Milletvekili 1. Adayı Ahmet Erbaş’a, sanatçı ve gösteri ekiplerine plaket takdim edildi.