DOMANİÇİME BAYRAM -FESTİVAL GELMİŞ

Ramazan ayı derken bayram bile geldi geçti. Artık geride bıraktık, uğurladık. Öncelikle geçmiş Ramazan bayramınızı en içten duygularımla kutlarım. Tüm Türk ve İslam cografyasına ve insanlığa hayırlar getirmesini Cenabı ALLAH tan dilerim. Ramazan ayının bolluğu bereketi,bayramın birlik ve beraberliği bütün bir yılımıza yansıması duasıyla…

Bir efsanedir onlar… Çocukları için bambaşkadır “baba” kelimesinin anlamı. Düştüğünde – anne diye bağıran çocuk arkasından babasının koşup geleceğini ve onu yerden kaldıracağını bilir daima. O’na duyduğu güvenle adım atar çok zaman. Bilir ki başı sıkıştığında babası arka çıkacaktır ona. Kısacası bir babalar gününü de geride bıraktık…

Anne her zaman baş tacımız baba ise gönül yoldaşımızdır. Kıymayın Anadolu’nun insanına. Bitsin artık, yeter artık. Anne karnında doğmamış bebeğe, çarşı izninde sivil dolaşan Mehmetçiğe, sılaya dönen öğretmenime kıymayın.

Lanet olsun çocuklarımızı babasız bırakan teröre, lanet olsun destekçilerine, sevicilerine. Unutmayalım ki; Allah var, ahiret var, nizam var, sırat var, Cennet var, Cehennem var. Bu vesile ile başta şehit babaları olmak üzere,ben evime ekmek götürüyorum diye övünme lüksleri olmayan,her daim çalışmak zorunda olan ve evlatlarına mutlu bir gelecek için çaba harcayan, daima helal lokma peşinde koşan, babam başta olmak üzere tüm babaların babalar gününü kutlarım.

Bayramlar ahde vefadır. Birliktir, beraberliktir. Birlik ve beraberliğimizin temini için geçen sene 25 Haziran 2017 tarihinde Domaniç Belediyesi tarafından ilk kez yapılan ve uluslararası çapta bir etkinlik olarak her yıl yapılması planlanan Domaniç Uluslararası Kültür ve Turizm festivali yapılmıştı. Bu yıl da bayramın 2’nci günü 16 Haziran 2018 günü 2ncisi gerceklestirildi. Havaların yağışlı geçmesinden dolayı Domaniç kapalı spor salonunda gerçekleşen festivalde, Gürcistan Halk Dansları ekibi gösterisi,Nilüfer Göl ve Mehmet Demirel konserleri ile eğlence doruklara ulaştı. Afrika akrobasi ekibinin yaptığı birbirinden enteresan hareketler izleyenleri hayretler içince bıraktı. Festivalin finalinde sahneye çıkan Şafak SÖNMEZ ise izleyenlere söylediği parcalarla bazen hüzün, bazende neşeli anların yaşanmasını sağladı.

Kapalı spor salonunda olmasına rağmen katılanların güzel vakit gecirmesi için her şey düşünülmüş.Festivalin mimari takip ettiğimiz kadarıyla şüphesiz Domaniç Belediye Başkanı Sahvet ERTTÜRK’tür. Festival hazırlıklarının her aşamasında bilfiil kendisi sürdürmüş belliki. Sürekli hareket halinde,makamında oturmadı ve hep halkla ve misafirleriyle ilgiliydi. Unutulmaması gereken diğer bir kahraman da tabiki “Domaniç Gazetesi” . Bayram demeden seyran demeden tam kadro salonda,Domaniç için görev başındaydılar.
Festivalde görevli olan emeğini yüreğini ortaya koyan herkes teşekkürü hak ediyor aslında. Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’e, Domaniç Belediyesi çalısanlarına. Domaniç’in gözü tok, yüreği ve eli açık esnaflarına teşekkür ederim. Domaniç’e hizmet adına elini taşın altına koyan herkese teşekkür ederim.
Elbette kusur ve aksaklık olmuştur. O kadar kusur kadı kızında da bulunur diyerek ufak tefek aksaklıkları bir kenara bırakıyorum.Vesselam…