Yıldırımla gelen yangın iftarda yakaladı

Domaniç İlçe Merkezi Cumhuriyet Mahallesinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında, Muammer Kocaağa’ya ait ardiye, kullanılamaz hale geldi.

Ramazan’ın son günü, iftardan kısa bir süre sonra başlayan gök gürültüleri, kısa sürede Domaniç’in üstüne ulaştı. Sağanak yağmurla birlikte çakan yıldırımlardan biri, Domaniç İlçe Merkezinde ki Cumhuriyet Mahallesinde Muammer Kocaağa’ya ait evin arkasındaki eski ahşap ardiyeye düştü.

Kullanılmayan eşyalarla dolu olan ardiye kısa sürede alevlere teslim oldu.

Yıldırımla gelen gürültünün ardından komşular sokağa çıkınca ardiyeden çıkan dumanları fark edip itfaiye ve 112 ekiplerine haber verdiler.

Kısa sürede Domaniç Belediyesine, Orman İşletme Müdürlüğüne ve Çukurca Belediyesine ait itfaiye ekipler olay yerine gelip yangını kontrol altına aldılar.

Kimselerin yara almadığı yangının mağduru Muammer Kocaağa; “ Evde Kızım Melek ve iki torunumla iftarı yaptık çay içiyorduk. Yıldırım öyle bir çaktı ki hepimiz korktuk nereye düştü ki diye kendi aramızda konuşuyorduk. Komşular yangın var diye bağırmaya başladı” dedi.

Mahalleli önce patlamadan ardından da çıkan yangından çok korktuklarını ancak kısa sürede yangının söndürülmesi ve kimselere bir şey olmaması en büyük tesellimiz diye konuştular.