Karaköy’de toplu iftar

İlçemize bağlı Karaköy’de ilk defa düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi düşünülen iftar programında, Karaköy halkı başta olmak üzere, ilçeden ve komşu köylerden vatandaşlar bir araya geldi.

İftar için toplanan vatandaşlar, önce Karaköy düğün salonunda ve avlusunda kurulan sofralarda oruçlarını açtı.Karaköy Köyü Muhtarı Ahmet Yaşar, yaptığı açıklamada, ilk defa düzenlenen iftar programıyla çevre köyler ve ilçe merkezi ile birlik ve beraberliğin amaçladığını ve devamlı ve geleneksel hale getirmek amacındayız açıklamalarında bulundu.İftar sofralarının birleştirici yönü olduğunu ifade eden Yaşar, “Ülkemizin seçim dönemine girdiği bu günlerinde, birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın son derece önemli olduğu bir zamanda bu iftarımızı düzenliyoruz. Ozellikle Kadir Gecesi olması iftar programımıza ayrı bir anlam kattı. Çevre köylerden ve ilçe merkezinden davetlilerimiz oldu. Bunlar tüm köy halkımızın maddi manevi birlik ve beraberliği sayesinde oluyor” dedi. Yaşar, iftar etkinliğini bundan sonraki yıllarda da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

İftar programına Domaniç Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK , Domaniç MHP İlçe Başkanı Halil İbrahim TÜRKMEN , Domaniç Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet ÖZOĞUL, Domaniç Ülkü Ocakları Başkanı İslam YAMAN, Domaniç Muhtarlar Derneği başkanı Mehmet AYVERDİ ve Domaniç ilçe Müftüsü başta olmak üzere bir çok daire amiri katıldı.