İlçe Milli Eğitim Müdüründen Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk’ün yaz tatili sebebiyle yaptığı basın açıklaması.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk yaptığı açıklamada, “Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerim,
18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Domaniç olarak 14 okulumuzda 156 öğretmen ve 30 yöneticimizle bu eğitim öğretim yılını tamamlıyoruz. 166 okul öncesi, 571 ilkokul, 721 ortaokul ve 401’i ise ortaöğretim olmak üzere toplam 1859 öğrencimizin karne heyecanını birlikte paylaşıyor, coşkuyla başladığımız bir eğitim-öğretim yılını da huzurla bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Değerli meslektaşlarım,
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde en büyük pay hiç şüphesiz ki sizlerindir. Çocuklarımızı; vatan sevdalısı, dünyayı ve kendi kültürünü yakından tanıyan, ahlaklı bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor ve gururlandırıyor. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir.

Saygıdeğer Velilerimiz,
Karneler, çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu yaklaşımla çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onlara hassasiyetle yaklaşalım. Onların özgüvenlerini zedelemeden yapıcı ve destekleyici bir tutum benimsemenizi önemli görüyoruz. Her anne baba çocuklarının çok başarılı olmasını ister. Unutmayalım ki her çocuk anne-babasının açığa çıkmış sırrıdır. Veliler olarak sizler eğitimin temel taşlarındansınız.

Sevgili Öğrenciler,
Hepiniz yoğun çalışmalarınızla bir eğitim öğretim yılını daha tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Bir insanın değeri rakamlarla ölçülemez ancak aldığınız karneler de sizlerin emeklerinize biçilmiş bir karşılıktır. Karne notlarınız ne olursa olsun, gayret ettiğinizde başarılı olacağınıza dair güveninizi diri tutunuz. Başarısız olduğunuz zaman değil vazgeçtiniz zaman kaybedersiniz. Sizlerin de bu düşüncede olduğunuzu ve istediğiniz zaman başarabileceğinizi biliyorum.
Sizler öyle teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir çağın çocuklarısınız ki tatillerde neler yapmanız gerektiğini, kitap okumanın önemini, ekranla değil akranlarınızla, ailenizle vakit geçirmenin değerini biliyorsunuz.
Tatilinizi sağlıklı ve huzurlu bir şekilde hem dinlenmiş hem de kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle değerlendirerek geçirmeniz ümidiyle, Domaniç’in eğitimde yükselen çıtasına verdikleri destekten dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkür ediyorum. Sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.