Motor sürücülerinin dikkatine

Domaniç İlçe Emniyet Amirliği tarafından kanun maddeleri gereğince Motor sürücülerin yapılacak cezai işlemler ilgili bilgi.

Domaniç İlçe Emniyet Amirliği Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği yapılan açıklamaya göre; Plakasız ve ehliyetsiz, küçük yaşta çocukların motorları kullandırdığı anne ve babaların bu yönde hassasiyet gözeterek emniyet ekiplerine yardımcı olmaları istedi.

Domaniç İlçe Emniyet Amiri Fatih Karabal, “İlçemizin huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla motor sürücülerin gereksiz ışık kullanımı, farklı gürültü ve ses çıkaran aparat kullanan motor sürücülerin, ehliyetsiz ve plakasız motor kullananların, küçük yaşta motor kullananların ve en önemlisi can güvenliğini korunması için kask ve koruyucu kıyafet kullanmayan vatandaşların her hangi bir cezai işleme maruz kalmaması için kanun maddeleri gereğince trafik kurallarına uymayan araç ve sürücülere işlenecek cezalar için bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Bu şartlara uymayan sürücülerin herhangi bir cezaya maruz kalmamaları için lütfen trafik kurallarına uyalım” dedi.