Kameralar devreye girdi

İlçede vatandaşların daha güvenli ve huzurlu bir ortam içinde yaşaması amacıyla kilometrelerce uzaktan net insan yüzünü görüntü alabilecek, plaka tespit edilebilecek MOBESE kameralar ve PTS (Plaka Tanıma Sistemi) faaliyete başladı.

Savunma sanayi Müsteşarlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında ortak yürütülen Kent güvenlik Yönetim sistemi ve Plaka Tanıma Sistemi (KGYS ve PTS) projesi kapsamında Domaniç İlçe merkezi ile ilçenin giriş ve çıkışları MOBESE ve PTS (Plaka Tanıma Sistemi) kameraları ile kontrol edilecek.
Domaniç Emniyet Amirliği personeli ile yerleri tespit edilen, MOBESE ilçenin 8 ayrı noktasına ve İlçe Merkezinin giriş ve çıkışlarına yerleştirilen PTS kameraların montajı yapıldı.
İlçe merkezine 5 adet hareketli, 22 Adet sabit kamera ve ilçe giriş ve çıkışlarına ise 2 adet (PTS) Plaka Tanıma Sistemi özelliği bulunan kameralar, kilometrelerce uzaklıktaki insan yüzünü net görüntüleyen ve plaka tespiti yapabilen özelliğe sahip.
Alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile MOBESE ve PTS kameralar, Domaniç İlçe Emniyet Amirliği tarafından 24 saat takip edilecek.
Domaniç İlçe Emniyet Amiri Fatih Karabal, “Vatandaşlarımız can ve mal güvenliğinin sağlanması için kurulan son sistem kameralarımız devreye girdi. İlçe giriş ve çıkışlarına iki adet Plaka tanıma sistemi yerleştirilerek giriş ve çıkışlar kontrol edilecek. İlçe merkezinde ise farklı noktalarına 22 sabit, 5 hareketli kameralarımızda devreye girmiştir” dedi.