Haziran ayı dolu dolu geçecek

Domaniç Belediyesi tarafından bu yıl Ramazan bayramının birinci günü ikinci kez yapılacak olan ‘Domaniç Uluslararası Turizm ve Kültür Sanat Festivali’ hazırlıklarına başladı.

Domaniç Belediyesi tarafından Ramazan ayı nedeniyle 2-3 Haziran’da Komedi Dans Üçlüsü gösterisi, Orta oyun Sihirbaz, Hacivat Karagöz, animasyon gösterileri ve Palyaço gösterileri Domaniç Belediyesi önünde Ramazan etkinlikleri çerçevesinde başlayacak.

Ramazan bayramının birinci günü 16 Haziran’da Domaniç Ortaokulu Bahçesinde saat 16-18.00 arasında Maskot Palyaçolar, yüz boyama, yarışmalar akşam 19.30-24.00 saatleri arasında Gürcistan Halk Dansları Topluluğu, Mehmet Demirel Konseri, Nilüfer Göl Konseri, Akrobasi Gösterileri olacak. Festival, ünlü sanatçı Şafak Sönmez’in konseri ile son bulacak.
Tarihin en eski güreşlerinin yapıldığı 658. Geleneksel Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri 23 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Belediyemiz tarafından organize edilen ve halkımızın bayram tadında bir bayram geçirmeleri için çalışmalarımızı hızlandırdık. İkinci kez yapılacak olan ‘Domaniç Uluslararası Turizm ve Kültür Sanat Festivali’ uluslararası akrobatik şovlar, dans gösterileri ile halkımızla buluşacak. Bayram tatili dolayısıyla çocuklarımıza yönelik oyun parkları kurulacak. Festivalimiz ünlü sanatçı Şafak Sönmez konseri ile son bulacak. Her yıl olduğu gibi yine 2-3 Haziran günlerinde Ramazan Etkinliğimiz olacak. Türkiye’nin en eski Güreşi olan 658. Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşlerimiz ise 23 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Halkımız doya doya eğlenecek” dedi.