Hayme Ana’nın Torunları Fabrikalarda Çalışmamalı

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adaylarından birinci sıra adayı Ahmet Erbaş ve 4. Sıra adayı Selahattin Uslu İlçe yönetimi ile İlçe esnafını ve vatandaşı ziyaret ettikten sonra gazetemize geldi.

Burada açıklamalarda bulunan Ahmet Erbaş; “ Domaniç, Ata yadigârı topraklar. Domaniç benim mühürüm. Domaniç’te Hayme Ananın torunları oturuyor. Şahsen benim gönlüm Hayme Ana’nın torunlarının asgari ücretle fabrikalarda çalışmasına razı değil. Ben Akademik kariyerimin yanında aynı zaman bir üniversite sahibi, iki otel sahibi ve çok sayıda şirket yöneten iş adamıyım. Bu güne kadar yüzlerce Kütahyalıya iş imkânı sağladım. Kıbrıs’taki üniversitemi tercih eden Domaniçlileri yüzde yüz bursu okutmayı vaat ediyorum. Domaniç’e bir turizmci gözüyle baktığınızda her tarafı ayrı bir potansiyel. Domaniç’in Cumalıkızık’tan neyi eksik? Domaniç’in doğa turizminden geçinen diğer yerlerden fazlası var eksiği yok.
Yanı başımızda ki Eskişehir’e bakın. Son 15 yılda tek bir fabrika kurulduğunu duydunuz mu? Bir Belediye Başkanı bir kanal boyunu turistik bir yer haline getirdi. 200 bin yerli turist ağırlayan modern ve zengin bir şehir oldu. İşte Domaniç’te tarihi özelliği ve dua güzelliği ile turizme açık bir beldemiz.

Kurtlar Vadisinin Poyrazı ile Geldik

Başta Kurtlar Vadisinde Poyraz karakterini oynayan ve çok sayıda film ve dizi de rol alan ünlü oyuncu Yıldırım Memişoğlu ile Domaniç’e gelerek seçim kampanyamıza Hayme Anamızda dua ederek başladık. Ünlü sanatçılarla Domaniç’in tanıtımını yapalım arkası gelecektir. Fabrikalar üç beş kişiyi istihdam eder turizm ise tüm yöre halkının karnını doyurur ve çevreye olumsuz etkisi yok, hem yatırım maliyeti düşük müthiş bir getirisi var. Kısacası Domaniç’e fabrika vaat etmiyoruz. Hayme Ananın torunlarını işçi yapmak istemiyoruz. Bu belde turizme açılacak herkes kendi köyünden bahçesinden karnını doyuracak bir de yüksekokulda öğrenci sayısı artacak. Bir turizmci olarak işe Kütahya için piyar tanıtımlarıma en ünlü sanatçılarla Domaniç’ten başlayacağım” dedi.

Ahmet Erbaş akşamda iftarda Muhtarlara iftar yemeği verdi.