HER İSTEYENE VERMEYİN ! (EMİR’İN CENAZESİ)

PARA İSTEYECEKLER
Dilenciler, mübarek günleri seçer. Cuma günleri, Kandil günleri birde Ramazan ayında ortalık dilenci kaynar, engelli sayısı artar, bilmem ne vakıfları artar, cami yaptıranlar artar.

Duaları havalarda uçuşur. “ Allah size ne istiyorsanız versin, çoluk çocuğunuza bağışlasın, borçlarınızdan kurtarsın, Allah sizden razı olsun” falan filan “Ulan dualarınız kabul olsa bu duruma düşmezdiniz” demeden Allah rızası için bizde cüzdanlarımızı yırtarız. Peki sorgulamadan çoluk çocuğunun rızkını veren saflardan Allah razı olur mu ?

Vermeyin dostlar Ramazan’da, mübarek günlerde dinini duygularınızı sömürenlere bir şey vermeyin.
Devletimiz engelliye de ona bakana da zaten yardım ediyor. Cami dersen zaten her mahalleye bir cami yaparak israf ettiğimiz gibi bir de cemaati bölerek din dışı harekete destek veriyorsunuz. Vakıflara da, yoksullara da devletimiz sahip çıkıyor. Her isteyene vermeyin!

OY İSTEYECEKLER

Bu yıl seçimleri Ramazan ayına denk getirdiler. Eh vekillerde belli oldu. Ramazan ayında ilçemize gelen vekil adayları, bir yandan dini duygularımızı sömürürken diğer taraftan da alıştığımız laflarla bizi kandırmaya çalışacaklar. “ Domaniç bizim için çook önemli, Domaniç’in bizim yanımızda yeri ayrı, Domaniç’e şunu yapıcaz bunu yapıcaz” diyecekler. Yemeyin, kanmayın. “Yıllardan beri ne yaptınız” diye sorun. Yapacağız diyenlerin ne kadar inandırıcı olduklarını sorgulayın. Oy namustur öyle ucuza verilmez. Oy gücünüzü iyi kullanın. Öyle her isteyene vermeyin!

EMİR’İN CENAZESİ

Domaniç’in güllerinden biriydi Emir. Esnafından, Köylüsüne, Amirinden Memuruna herkesin sevgilisiydi. Aniden kaybettiğimiz Emir’in cenazesine İlçe müftüsü geldi. İlçe esnafı başta amiri memuru ve siyasi parti temsilcileri geldi. Emir Zengin değildi. Emir kariyer sahibi değildi. Emir’in dayıları yoktu. Koskoca kalbi yoktu. Allah hepimizi hepimiz Emir gibi sevilen kullarından eylesin!