RAMAZAN DÜŞÜNCELERİ

On bir ayın sultanı Ramazan geldi. Ramazan ayı, oruç ayıdır, nefsin terbiyesinin edildiği aydır. Sabır ayıdır, her şeyden önce. İçinde Kadir Gecesini barındırır ki, Kur’an-ı Kerim bu ayda nazil olmaya başlanmıştır.
Ramazan ayı geldi diye iyi temenni ve dileklerde bulunacaktım. İçimizin manevi odacıklarına yolculuk yapıp, memleketimize insanlığa huzur getirmesi adına birlik- beraberlik, barış adına dua ve niyazda bulunacaktım.
Ama Siyonizm’in lobi çalışması, Trump’ın densizliği, Netanyahu’nun cani politikaları zehirli meyvesini vermiş, Kudüs bizzat kriz havarisi Trump tarafından dinamitlenmiş, yüce dinimiz İslam’ın mahremi ve mirası çiğnenerek 14 Mayıs, insanlık tarihinin utanç sayfası olarak geçti. Sekiz aylık Filistinli Leyla bebeğinde katillerce hedef alındığı, sayıları 60’ı geçen Müslüman Filistinli kardeşimiz şehit edildi. 3 bine yakın Filistinli Müslüman kardeşimiz yaralandı. Ben de bir Müslüman Türk ve Domaniçli olarak, ‘KUDÜS SAHİPSİZ VE ÖKSÜZ DEĞİLDİR.’ diyerek yapılan bu katliamı kınıyor ve Allah’a havale ediyorum.
Her şeye rağmen Allah’a inanan ve peygamberimize iman etmiş kişiler olarak bütün olumsuz şartlara rağmen umutlu ve sabırlıyız. Çünkü hiçbir zulüm baki değildir, Allah’ın adaletinin tecelli edeceğini herkes çok iyi bilmelidir.
Irak’ta yaşayan Türkmen kardeşlerimize oynanan seçim hilelerini yakından takip ediyor, sürdürdükleri eylemleri dualarımızla destekliyoruz. Yüreğimiz Filistinli ve Türkmen kardeşlerimizin kurtuluşu için çarpmaktadır.
Öte yandan Mayıs ayı tarihimizin önemli dönemeçlerinden birinin ve belki de en önemlisinin gerçekleştiği bir zamandır.
Bizler inanıyoruz ve iman ediyoruz ki; İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları inanmışlardı. Türkiye’nin kurtuluşu için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık hareketi, dalga dalga tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek, adını tarihe altın harflerle yazdıran zaferle sonuçlanmıştır. 19 Mayıs Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, tüm şehit ve gazilerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
İnsanlık âleminin ve Müslümanların Ramazanlarını yaşaması ve bayramlarını bayram gibi yaptıkları nice günlere ulaşmak dileği ve Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının inanmışlıklarının izleğinde, Domaniç ve insanlık için güzel hayaller kuruyoruz. Her daim de kurmaya devam edeceğiz…