RAMAZAN SORULARI HAZIR MI ?

Oruç ayı Ramazan bu yıl 16 Mayıs 2018 itibarı ile başladı.
Televizyon kanalları, bütçelerine göre en fazla reyting alacak hikâyeci tüccarlarla çoktan anlaşmalarını yaptılar.

Dünya da hiçbir bir din parayla satılmadığı gibi bizim dinimizde de ne Kuran ne de dini bilgiler parayla satılmaz, yasaktır, günahtır.

Ancak bu yüzden TV’lerde boy gösteren cevaplayıcılara sakın; “Bunlar niye çok para alıyor” diye kızmayın.
Ortada bir talep varsa arz da şarttır. Ortada bir alıcı varsa, satıcı da şarttır. Bunların sattığı ise safların, ikiyüzlülerin, ‘ Müslümanmış’ gibi görünen şovmenlerin aptalca sorularına verilen yine şovmence dini dışı cevaplar ve uyduruk hikâyeler zaten.

Üstelik sorularda yüz yıllardan beri aynı sorular, cevaplar da aynı cevaplar.
Dişlerimi yıkasam orucum bozulur mu, Denize girsem orucum bozulur mu, Ramazan da cinsel ilişkiye girebilir miyim V.S., V.S….

Ey sözde Müslüman kardeşim. Ramazan da illa bir soru soracaksan geç aynanın karşısına; Bu din kaç yıldan beri var. Kuran ne diyor. Allah ne diyor. Ahlak ne diyor. Ben gerçekten Müslüman mıyım? Bir Müslüman olarak ben bu Dinin kitabına ne kadar uyuyorum.
İlk ayet niye oku. Bu kitap niçin Ahlak üzere indirildim diyor. Sahi ahlak ne demek. Ben ahlaklı mıyım? Kuran, Akledenler derken, hala akletmiyor musunuz derken ne demek istiyor. Hz. Muhammed dönemindeki Müslümanlar refah içindeyken dünyanın en iler toplumu iken Muhammed sonrası Müslümanlar neden sefilleri oynuyor. Neden dünyada ki tüm Müslümanlar eziliyor. Neden yokluk yoksulluk ve savaşlar hep İslam coğrafyalarında. Sorun dinimizde mi yoksa Din zannettiğimiz uydurduklarımız da mı? Bana akıl verenler bana anlattıklarını kendileri neden yapmazlar.
Bana sen ibadetini abart, zikrini abart, dünya malına göz dikme harama bakma diyenler, kendileri niye lüks içinde yaşarlar.
Bunlar beni salak yerine mi koyuyor. Yahu ben bu Allah’ımın bana verdiği kitabı niye kendim anlamak için okumuyorum ki….
Ha orucu ne bozar sorusunu bizim de yıllardan beri verdiğimiz bir cevabımız vardır. “İki dudak arasından ve iki bacak arasında giren çıkan her şey orucu bozar”.