“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi

Milli Eğitim Bakanlığının “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında, kimsesiz, yaşlı ve engelliler ile ihtiyaç sahibi ailelerin evlerindeki tadilat ve tamirat işleri öğrenciler tarafından yapılıyor.

Proje kapsamında ilçede önce belirlenen kriterlere uygun ailelerin tespiti yapıldı.

Daha sonra, Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı ile mobilya ve iç mekân teknolojisi alanı öğrencileri oluşturulan 6 kişilik öğrenci grubu, öğretmenleriyle birlikte bir aileyi ziyaret etti.

Önlüklerini giyen öğrenciler, eğitim aldığı bölüme göre çalışmaya başladı. Kimi dolapların gevşeyen kapakları ve kulplarının tamirini yaparken kimi öğrenciler de elektrik tesisatı ve anahtarların tamir ve bakımıyla ilgilendi.

Lisenin müdürü Oğuz Ali Katağan, yaptığı açıklamada, öğrencilerin okul ortamında ve atölyelerde öğrendiklerini, ihtiyaç sahibi kişilerin evlerinde bulunan kullanılmayan veya eskimiş durumda olan eşyaların tamir ya da küçük onarımını yaparak pekiştirdiğini söyledi.

Katağan, projeyle öğrencilerin iyilik ve hayır işleme duygusunun geliştiğini belirterek, ” Öğrencilerimiz, ihtiyaç sahibi kişilerin hayatlarını kolaylaştırıyor. Bu kişilere yardım edilmesi gerektiğini öğrenerek, onları sevindirecek, mutlu edecek, maddi ve manevi dokunuşları yapıyor” diye konuştu.

Katağan, ayrıca bu proje kapsamında meslek liselerinin tanıtımınada önemli bir katkı yapıldığını ifade etti