Millet İttifakı İddialı

Ülke seçim atmosferine yavaş yavaş girerken, partilerin ittifak görüşmeleri de neticelendi.

Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisinden oluşan Cumhur İttifakının karşısına Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve İYİ partiden oluşan Millet ittifakı kuruldu.

Tabandan tavana tam bir mutabakat sağlandığını belirten CHP, SP, DP ve İYİ Partiden oluşan Millet İttifakı Domaniç Temsilcileri, gazetemizi ziyaret ederek Millet İttifakının hedeflerini açıkladılar.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Temel Ergün, Demokrat Parti İlçe Başkanı Rafet Yiğit, İYİ Parti İlçe Başkanı Şerif Yılmaz ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Çağrı Dinç yaptıkları ortak açıklamada.

“Millet İttifakında tabandan tavana tam bir mutabakat vardır. Partililerimizde partimizin yöneticileri de ittifak konusunda fikir birliği içerisindedir.
Millet İttifakı; Hürriyet için mücadele edecek, kutuplaştırma zihniyetini yenip yerine birleştirme ve kardeşlik tohumlarını yeniden atacak. Çöken ekonomiyi halkından aldığı güçle yeniden refah düzeyine çıkartacak. Komşularla bozulan ilişkileri yeninden düzeltecek. Kalkınma hamlesini köylüden ve tarımdan başlatıp yeniden kendi kendini besleyen ülkeler sıralamasında en üst seviyelere çıkaracak. Tarım Ülkesi Türkiye’mizi saman ithal eden, et ithal eden değil ihraç eden ülke durumuna yeniden getirecek. Köylü köyünde üreten duruma gelecek ki bu da Domaniç’te bile göçü tersine çevirecek”.
Milet İttifakı Kütahya’da 5 milletvekilinden üçünü alacak iddialarında bulundular.