Sert, ‘Genel kurulumuz ayrıca bir helalleşme günleridir’

Emekliler Derneği Domaniç Şubesinin 11. Olağan Genel Kurulu 18 Nisan Çarşamba günü Belediye Toplantı Salonunda yapıldı. Genel Kurula TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün’de katıldı.

Çok sayıda misafirin iştirak ettiği Genel Kurul Toplantısına; Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Siyasi Partileri yöneticilerinin yanı sıra misafir olarak Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Şube Başkanı Gazi Aykırı, Genel Mali Sekreter Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, Genel Eğitim ve Teşkilat Sekreteri İstanbul Kartal Şube Başkanı Arif Yıldız, Eskişehir Şube Başkanı Arif Duru, Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan, Isparta Şube Başkanı A.Kadir Ersal, Afyon Şube Başkanı Ahmet Ege, Kütahya Şube Başkanı İlhan Bintez, Tavşanlı Şube Başkanı Mehmet Özsarı ile beraberlerindeki yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Dernek Başkanı Kemal Sert “Üç yılda bir yaptığımız Derneğimizin genel kurulları biz emekliler için bir araya gelme, selamlaşıp kucaklaşma, hal hatır sorma dahası helalleşme günleridir. Adeta bayramımız hatta düğün günümüz gibidir. Ben sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum. Zira saygı değer Genel başkanımızı bulmuşken ve diğer misafirlerimize daha fazla zaman kalsın istiyorum. Derneğimiz Yönetim Kurulu adına hayırlara vesile olması temennilerimle Genel Kurulumuzu açıyorum.” diyerek genel kurulu açtı.
Toplantıyı Divan Başkanı olarak Genel Başkan Kazım Ergün ve beraberindeki divan heyeti üyeleri sevk ve idare ettiler. İlk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Sahvet Ertürk “İlçemizin üye potansiyeli olarak en büyük sivil toplum kuruluşu olan Emekliler Derneğinin bu alanda yaptığı çalışmalarla ilçemiz emekli dul ve yetimlerine verdikleri hizmet ayrıca Domaniç’imizin tanıtılması adına gösterdikleri çabalarından dolayı dernek yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.

Divan Başkanlığını yapan TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün söz alarak yaptığı konuşması katılımcılardan büyük ilgi gördü. Genel Başkan “ Türkiye Emekliler Derneğinin bir milyon iki yüz bin üye potansiyeli var. Yılda bir defa Ocak ayında kesilen cüzi miktardaki üye aidatları ile yaptırılan Genel Merkez binası, Eğitim ve Dinlenme tesisleri, Sağlık ocağı ve yaşlı bakım evimizin yanı sıra Ankara Kızılay da 110 yataklı misafirhanemiz var. Bu tesislerimiz tüm emeklilerimizin hizmetindedir. Biz emekliler yaşı kemale ermiş platin saçlı eli nasırlı insanlarız. Hala aktif çalışma hayatında olanların da anneleri ve babalarıyız. Her şeyi hak ettiğimize kalbi gönülden inanıyorum. Şimdi sırada yılda 12 ay hizmet vereceğini planladığımız Afyon Karahisar’da 22 dönüm arsasını aldığımız ve en kısa zamanda hizmete açmayı amaçladığımız ‘Termal Otel’ inşaatına da başlayacağız. Dernek Başkanımız Kemal Bey kardeşim Domaniç’te de TOKİ Konutları yapmak istediklerini ancak TOKİ’nin istediği hazine arazisi konusunda sıkıntılı olduklarını söyledi. İnşallah bu konuyu araştırıp bir çözüme kavuşturmak en büyük arzumuz. Tarihi Domaniç her şeyi hak ediyor. Yeter ki birliğimiz olsun. Birliğin olmadığı yerde maalesef dirlik de olmuyor. “ dedi.
Belediye Başkanı Sahvet Ertürk söz alarak TOKİ’nin istediği arsa konusunda yardımcı olacağını, bu konunun hem takipçisi hem de Belediye olarak dernek yönetiminin yanında olacaklarının sözünü vererek katılımcılardan alkış ve takdir topladı.

Oldukça coşkulu geçen genel kurul toplantısında yapılan Yönetim ve Denetim Kurulu seçimlerinde Başkan Kemal SERT güven tazeleyerek yeniden Emekliler Deneği Başkanlığına seçildi.

Yönetim Kurulu üyeliklerine; Hasan Karakoyun, Ahmet Tanrıverdi, A.Fuat Yaman ve Yusuf Tanrıverdi seçilirken Denetim Kurulu üyeliklerine Süleyman Keskin, Hüseyin Ovalı ve Sami Özdemir seçildi.