Özoğul, “Yatırımlarımız bir bir faaliyete geçecek”

Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, Ankara ziyareti sonrası yaptığı görüşmeler sonrası Domaniç için planlanan projeleri değerlendirdi.

Özoğul, “Geçtiğimiz yıllar içerisinde hazırlanan projeler için göreve seçildiğimiz ilk gün itibari ile tüm çalışmaları ekibimiz ile masaya yatırdık ve ardından genel kurulun ardından üç günlük Ankara ziyaretimizi gerçekleştirdik. Görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı. Gerek Vekillerimiz gerek Daire Başkanlarımız ile görüşmelerin ardından yatırımlar ile ilgili müjdeler bir bir gelmeye başladı. Geçtiğimiz hafta Milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesine yapılacak olan kapalı spor salonu müjdesini verdi. Proje maliyeti 2 milyon 500 bin TL olan proje ilçemize hayırlı olsun. Bilindiği Üzere Bakanımız Veysel Eroğlu Topuk Yaylasının projesini onaylamış ve Türkiye’nin 210’uncu tabiat parkı olması için çalışmalara başlanmıştı. Çok şükür bu projede 24 Nisan 2018 tarihinde ilk etap olarak ihalesi yapılacak. Sultan Alladdin Camimiz en yakın zamanda ihaleye çıkarak ilçe meydanında Osmanlı ve Selçuklu Mimarisine uygun inşası yapılacak ve ilçemize harika bir görünüm kazandıracak.

İŞ-KUR’dan 19 personel alınacak

Her yıl kamu ve kuruluşlarda çalıştırılmak üzere İŞ-KUR destekli işçi alımı yapılıyor. Bu yıl Orman İşletme Müdürlüğünde çalıştırılmak üzere 9 personel, Orman ve Su İşleri Bakanlığı v. Bölge Müdürlüğü Kütahya şubesi için Topuk Yaylasında çalıştırılmak üzere 5 personel ve Domaniç Belediyesinde çalıştırılmak üzere ise 5 personel alımı yapılacak. Alımlar kesinlikle noter huzurunda çekiliş ile yapılacak” dedi.