Saadet Partisi’ne Genç Kan

Domaniç Saadet Partisi İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi Saadet Partisi ilçe binasında gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede Divan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Kütahya eski Belediye Başkanı Süleyman Canan, Divan Başkan Yardımcılığına Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, Divan Kâtipliğine ise Mustafa Özkan ve Halil Poyraz seçildi.

Kongre’de açılış konuşmasını yeni Başkanı Elektrik ve Elektronik Mühendisi Çağrı Dinç yaptı.

Dinç konuşmasında, “Konuşmama başlamadan önce görevi devreden İlçe başkanımız Sn. Numan Yaşar Bey’e huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Kendisi en zor zamanlarda partimize sahip çıkarak davamıza hizmet etmiştir. Kendisinin tecrübelerinden yararlanarak beraber çalışmaya devam edeceğiz. Bizi bu göreve layık gören dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Üzerimize almış olduğumuz bu ağır sorumluluğun bilincinde olup; Domaniç’imizin, ülkemizin ve tüm dünyanın saadeti için çalışmalarımıza tam bir dayanışma içerisinde devam edeceğiz. Kıymetli büyüklerim, değerli arkadaşlar; Ülke olarak iç politika, ekonomi, eğitim, dış politika ve özellikle de adalet konularında çok ciddi sıkıntılar ile boğuşuyoruz. Geçmişten beri aldanmayan ve aldatmayan Milli Görüş kadroları olarak bizler bu kriz ortamına karşı mevcut Ak Parti iktidarını defalarca uyardık uyarmaya da devam ederek kardeşlik vazifemizi yerine getiriyoruz. Saadet Partisi olarak, üstünlerin hukukunu değil hukukun üstünlüğünü savunmaya, kutuplaştırıcı değil birleştirici bir iç politika izlemekte kararlıyız. Memleketimiz işsizlik sebebiyle sürekli göç vermekte, kalan tüm işçi, emekçi esnaf kardeşlerimiz bu durumdan zarar görmektedir. İlimiz ve ilçemiz her açıdan tam bir mahrumiyet bölgesine dönüşmüş durumdadır. Tüm bu olumsuzluklara karşın siyasi ve dünya görüşümüz ne olursa olsun tüm hemşerilerimizle birlikte çalışmayı bir zaruret olarak görüyoruz. Buradan yönetim kurulumuzda ve diğer görevlerde bulunan tüm dava arkadaşlarıma da sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Ayrıştırıcı, kırıcı bir dilden kaçınmamız, siyasi ve dünya görüşü ne olursa olsun tüm hemşerilerimizle kucaklaşmamız, Domaniç’imiz, ülkemiz ve dünya için çok çalışmamız gerekiyor. Erbakan Hocamızın bir sözüyle sözlerime son vermek istiyorum “ Biz seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz.” Bu düsturda olan herkesi birlikte çalışmaya, proje üretmeye davet ediyoruz” dedi.

Saadet Partisi İlçe Başkanlığını yedi yıl sürdüren ve görevi Çağrı Dinç’e bırakan Numan Yaşar, “Yedi yıl boyunca Başkanlık görevimi, davamı genç kardeşim Elektrik ve Elektronik Mühendisi Çağrı kardeşime devretmenin mutluluğu içerisindeyim. Kendisi Milli Görüş çatısı altında daima yanımızda oldu. Ben partimi bırakmıyorum davamız uğruna sonuna kadar çalışmaya devam edeceğim. Tüm yönetim kurulana başarılar diliyorum” dedi.
Kongreye, Kütahya Saadet Partisi İl Başkanı Ali İhsan Oturak, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, MHP İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen, İYİ Parti İçe Başkanı Şerif Yılmaz, Tavşanlı Saadet Partisi İlçe Başkanı Dursun Çetin, Muhtarlar ve Saadet Partililer katıldı.

Yönetim Kurulu, Başkan Çağrı Dinç, Asil Üyeler Ahmet Cebe, Sami Samsı, Recep Gürcan, Turan Koyun, Beytullah Yılmaz, Erdal Yeğenoğlu, Yedek Üyeler, Haşim Karakoç, Selahattin Köksal, Mustafa Bahadır, Recep Yaşar, Yüksel Şanlı, Hüseyin Akşit ve Mehmet Girgin’den oluşuyor.