DEVLET BAHÇELİ VE ERKEN SEÇİM

Ünlü yazarlarımızdan Tarık Buğra’nın büyük eserlerinden birisidir. “Osmancık “. Osmanlı Devletinin kuruluşunu ve o zaman ki dönen oyunları beylik mücadelelerini devlet kurma ve var olma savaşını anlatır.
1988 yılında Devlet kanalımız TRT’NİN öncülüğünde “Kuruluş “adı altında 12 bölümlük bir dizi haline getirilmiş ve yayınlanmıştır. O dizide hatırlarımızda kalan üç çeşit devlet adamı rolü ön plana çıkarılmıştır.
1)Devlet kurmak ve yaşatmak çabasına giren Osman Bey,
2) Bilgisine ve ehilliğine güvenerek kardeşinin Beyliğini kabul ederek devlet olma mücadelesinde yanında olan ve ona tam destek veren ağabeyi Gündüz Bey,
3)En tehlikeli devlet adamı profili Beylik benim hakkımdır deyip işi ehline bırakmayıp onunla mücadele etmekten çekinmeyen Ertuğrul Gazi’nin en küçük kardeşi Dündar Bey’dir Gelelim günümüze; Malumunuz 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçim yapılacak, hem Cumhurbaşkanı Hem de Milletvekili seçimleri ile TBMM’DE büyük bir değişim olacak tabiri caiz ise Meclise taze kan gelecek. Hiç ummadığımız bir anda Devlet Bahçeli büyük bir çıkış yaparak erken seçimin gerekliliğini savunmuştur.
Kim bilir kimlerin kirli oyunlarını ve tezgâhlarını bozmuştur. Yıl 2002 (MHP,DSP,ANAP) Koalisyonu :
Abdullah Öcalan yakalanmış, idam kaldırılmış, Abdullah Öcalan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Tam ortalık duruldu derken 9.Cumhurbaskanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakan Bülent Ecevit’ın anlaşmazlıkları ve Başbakanın hastalanması ülkeyi kaosa sürüklemiştir.
Devlet Bahçeli kendi partisinin kurultayında Erken Seçim çağrısı yaparak istifa etmiştir.
2007 Seçimleri; Abdullah Gül ‘un Cumhurbaşkanı seçilmesinde AKP’YE tam destek vererek Abdullah Gül ‘ün Köşke çıkmasında önemli rol üstlenmiştir.
7 Haziran 2015 Seçimleri :
Bu zamanda yapılan seçimler de AKP birinci parti olarak çıkmasına rağmen tek başına hükümet kurma yeterliliğini kazanamamış, üç ay gibi uzun zaman zarfında hükümet kurulamamış ve sallantıda kalmıştır. Ve yine Devlet Bahçeli Kendine en çok yakışan rolü üstlenmiş, ve bu belirsizliğin son bulması için koalisyon hükümeti modeline sıcak bakmayıp tekrar seçimin uygun olacağını ifade etmiş Ak Parti’nin tekrar başa geçmesine yardımcı olmuştur. Ve günümüz 2018’de Siyasal Durum; Belki siyasal olarak bunalım olup olmadığı net bir şekilde görülmemesine rağmen, kilit adam misyonunu her zaman üstlenen Devlet Bahçeli ileri görüşlülüğü pozisyonunu öne çıkararak bu durumun bir an önce son bulması için erken seçim kararının bir an önce alınmasını istemiştir. Demek ki Osmanlı ‘dan bu güne kendini bilen Devletin Bekasi için yapılması icap eden neyse onu yapmayı vazife bilen, bu rolü üstlenmiş ve üstlenmekten çekinmemiş devlet adamlarımız yüzyıllar boyunca yetişmiş ve bu rolü en iyi şekilde üstlenmiş, bu rollerin sorumluluğunu yerine getirmişlerdir. Benim yaşım küçük aklım etmez. Amma velakin Devlet Bahçeli’nin engin tecrübeleri ile olası olumsuzlukları bertaraf etmek için bu erken seçimin şart olduğunu ifade etmesi O’nun ne kadar derin ve engin bir devlet adamı olduğunu göstergesidir. Asıl mesele Devletin bekası için gölge adam olmayı kabul eden ağabey Gündüz Bey olmaktır, Hırslari ve ihtirasları uğruna devleti sarsmak çabasına giren amca Dündar Bey olmaktan hâyâ etmektir.
18 Nisan 2018 tarihi itibariyle Erken Seçim kararı alınmış olup bundan sonraki süreç ve sonucun hayırlara vesile olmasını devletinin ve milletinin bekası isteyen bir vatandaş olarak temenni ediyorum.
İyi ki Devlet Bahçeli gibi devlet adamlarımızı yetiştirecek devlete muktediriz.
Mevlam neyler, neylerse güzel eyler