Domaniç’te partililerle bir araya gelen Haluk Pekşen : ‘Yakasına Yapıştıklarım Benden Kurtulamaz’

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Domaniç Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığının daveti üzerine İlçemize gelerek partililerin şikâyetlerini dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanlığı toplantı salonunda partililerle bir araya gelen Pekşen, Ak Partinin ülkeyi getirdiği kötü durumları anlattıktan sonra Partililerin soru ve sorunlarını dinledi.

Kömür çok pahalı

Bir partili; “Tunçbilek yanı başımızda, düne kadar 80 – 90 lira olan kömürü 5 – 6 yüz liraya almaya başladık” deyince. Pekşen, “Burada bir takım yolsuzluklar dönüyor. Yakalarına yapıştım görevden aldırdıklarım da oldu. Tunçbilek’ le mücadelem devam ediyor. Buradan sonra Tunçbilek’e geçeceğim” dedi.

Partimiz bize destek versin

Bir başka partili Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatlarının mağduriyetini anlatarak “Vekiller bize yardım etsinler” dedi. Bunun üzerine Pekşen, “CHP de 130 milletvekiliyiz tam maaşını alan tek arkadaşım yok. Bizde rant yok mücadele var herkes elini taşın altına koyacak” dedi.

Belediye suları keserim diyor.

Bir başka partili; “ Domaniç Belediyesi her gün anons yaparak 3 kez su parası ödemeyenlerin suyunu keseceğini söylüyor. Sular çok pahalı ödeyemeyenler var” diye şikâyet edince. Avukat olduğunu belirten Haluk Pekşen; “ Su anayasal bir haktır. Belediye kimsenin suyunu para için kesemez” diye konuştu.

Domaniç’teki toplantının ardından Pekşen Tunçbilek’te ki kömür yolsuzluğunu görüşmek üzere Tunçbilek’e geçti.