Başkandan iki müjdeli haber

Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, iki müjdeli haber verdi.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk Domaniç’e iki müjdeli haber verdi.

Belediye Başkanı Ertürk yaptığı görüşmeler neticesinde Açık Ceza Evi ve Domaniç’in İnegöl tarafından girişi, Emniyet kavşağı ve yeni sanayi kavşağı ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

Açık Ceza Evi

Başkan Ertürk, Adalet Bakanlığından gelen personeller ile Açık Ceza Evi için ayrılan alanda incelemelerde bulunup Belediye olarak üzerlerine düşen görev neyse yapacaklarını dile getirdi.

Açık Ceza Evi projesinin Domaniç için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Ertürk, konunun yakından takipçi olacaklarını aktardı.

Yakın zamanda ihalesi yapılacak olan Açık Ceza Evinin müjdesini veren Ertürk konuşmasında, “ Adalet Bakanlığından gelen personel, İmar Planında Ceza evi alanı olarak ayrılan alanda incelemelerde bulundu. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünden yerin durumu ile ilgili altyapı, üstyapı, İmar durumunu ve yeni yapılan imar çalışmaları hakkında bilgi topladılar. Bizlerde Belediyemizin her türlü konuda yardımcı olacağını ve takipçisi olacağının sözünü verdik. Yapılan görüşmeler ve çalışmalar neticesinde Açık Ceza Evi Proje yapımı için İhale hazırlıklarının yapılacağı bilgisini edindik. Üzerimize düşen görevleri yapacağımızı aktardık” ifadelerini kullandı.

Çevre yolu kavşakları

Başkan Ertürk, daha önce Belediye tarafından İlçe merkezinden geçen çevre yolu ve kavşaklar hakkında Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğüne talepler ilettiklerini söyledi.

İletilen taleplerin ardından konun takipçisi olan Başkan Ertürk, Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğüne konu ile ilgili ziyarette bulundu. Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmede bazı aksaklıların olduğunu dile getiren Ertürk, projenin değiştirilmesi ve uygun projenin yapılarak belediyeye gönderilmesi konusunda mutabık kaldıklarını ifade etti.

Ertürk, “Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğü sanayi kavşağı için çalışmalarını ve taleplerini belediyemize iletiler. Belediyemiz Meclisinde ve Belediye imar komisyonunun yapmış olduğu incelemede projede değişmesi gereken ufak tefek aksaklıklar belirlendi. Karayolları ile yapılan görüşmede bu aksaklılar giderildikten sonra uygun projeyi inceleceğiz. Kazaların en aza indirilmesi ve trafiğin daha rahat işlemesi için bu projeyi yakından takip ediyorum. Domaniç’in İnegöl tarafından girişine bir kavşak yapılacak, ilçe girişi Domaniç’e yakışır bir giriş olacak. Emniyet Amirliği önünde çok kazalara şahit olduk, inşallah yeni yapılan kavşakla bu sorunumuzda düzelmiş olacak. Son olarak ise İlçemizin Tavşanlı çıkışı olan, Domaniç İlçe Stadı ve Küçük sanayimizin yani yeni sanayimizin girişine de, yeni bir kavşak olmuş olacak” dedi.