Ses yarışmasında birinci oldu

THM solo ses yarışmasında Çukurca Şehit Veli Selçuk Ortaokulu öğrencisi Celal Ergün birinci oldu.

Kütahya Belediyesi, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi’nin düzenlemiş olduğu Koordinatörlüğünü Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Bağlama öğretmeni Erhan Bozkurt’un yaptığı ”Sende Bir Türkü Söyle ” THM Solo Ses Yarışması ön elemesine Domaniç ilçemizden Çukurca Şehit Veli Selçuk Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Sahra Kartal ve Domaniç Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Celal Ergün katıldı.

İl çapında çeşitli okullardan 49 öğrencinin katıldığı yarışmada Celal Ergün ön elemeyi birinci olarak tamamlayıp 28 Nisan’da Cumartesi akşamı 20:00 da konuk sanatçı olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğretim elemanı Saz ve Ses Sanatçısı Erhan Uslu ve Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı Buse Katılmış’ın katılacağı, jüri üyeliğinide Doç.Dr Attila Özdek, Dr. Öğretim Üyesi Sevilay Gök Akyıldız, Öğretim Elemanı Yusuf Ziya Beydüz’ün yapacağı, Kütahya Hazer Dinari Kültür Merkezi’nde yapılacak il finaline katılmaya hak kazandı.

Öğrencilerini bu yarışmaya hazırlayan ilçemiz Müzik Öğretmeni Orhan Hüsemoğlu, “Öğrencilerimizin bu tür sosyal etkinlik ve yarışmalara katılmalarının onların özgüvenlerini, moral-motivasyonlarını arttıracağını, ilçemizi başarıyla temsil ettikleri için onlarla gurur duyduğunu, ön elemede kazandığımız birinciliği devam ettirerek final yarışmasında da birinciliği hedeflediklerini belirterek yarışmanın halka açık ve ücretsiz olduğunu gelip destek vermek isteyenleri beklediğini” söyledi.

Hüsemoğlu, “Ayrıca sizin aracılığınızla bizlere her konuda destek olan İlçe Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Okul müdürlerimize,çocuklarının yanında olup yeteneklerini destekleyen ailelerine gönülden teşekkür ederim” dedi.