Alparslan Türkeş dualarla anıldı

4 Nisan 1997 tarihinde hakka yürüyen MHP kurucusu Alparslan Türkeş için Domaniç MHP İlçe Teşkilatı ve Ülkü Ocakları Domaniç İlçe Başkanlığı olarak Sultan Alaaddin camisinde mevlit okutuldu.

Domaniç MHP İlçe Teşkilatı ve Ülkü Ocakları Domaniç İlçe Başkanlığı tarafından Sultan Alaaddin camiinde yatsı namazından sonra düzenlenen mevlit programında Kuran okunarak dualar edildi. Ülkü ocakları ilçe Başkanı İslam Yaman merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i dualarla, özlemle andıklarını, rahmet, minnet ve Fatihalarla yad ettiklerini söyledi.

Domaniç MHP İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen, Alparslan Türkeş’i saygı ve rahmetle andıklarını ifade ederek, “Başbuğ Alparslan Türkeş Türk-İslam Ülküsünü hakim kılmak için 1944’lerden son nefesini verdiği güne kadar, fikri ve siyasi anlamda bu davanın bayraktarlığını yapmıştır. Bütün ömrünü Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletini yaygınlaştırmak için geçirmiştir. Başbuğ yakın tarihimize damgasını vurmuş, ülkesini seven bir Türk milliyetçisiydi ama ırkçı değildi. Alparslan Türkeş milliyetçilik bayrağının meşalesini ömrü boyunca taşıdı. O sürekli olarak bir mücadele adamı oldu ve Türk Devletinin bölünmez bütünlüğü için üzerine düşeni yaptı. Ülkemiz aleyhine olan bütün hareketlerin karşısına bükülmez bir irade ile çıktı. Bir devlet adamı, bir düşünür ve bir dünya lideri olarak onda taviz vermeyen bir mizaç, onda tahrip olmayan bir millet ve memleket sevdası vardı” dedi. Mevlit programına Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, MHP ilçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Okunan mevlidin ardından cemaate lokum ikram edildi.