Polis Haftası Yoğun Program İle Gerçekleşti

10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Atatürk Anıtına çelenk koyma ile başladı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Domaniç’te de gururla kutlanan 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Emniyet Amiri Fatih Karabal tarafından Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.

Karabal, Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yıldönümünü büyük bir gurur ve mutlulukla kutladıklarını ifade etti.

Program çerçevesinde, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı ziyareti yapıldı.

İlçe Emniyet Amirliğinde tebrikleri kabul eden İlçe Emniyeti, İlçe Kaymakamı Tufan B. Gilan, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Daire Amirleri, STK örgütleri, Gül Bahçesi Kreş ve Anaokulu öğrencileri ve vatandaşlar tarafından tebrikler kabul edildi.

Emniyet amirliği lokalinde gelen ziyaretçilere ikram yapıldı.

Program haricinde Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu Bilim Kültür ve Sanat Topluluğu tarafından ‘Polise Minnet’ etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte, polislerimize ‘Minnettarlık’ belgesi takdim edildi Kaymakam Tufan Bağır Gilan İlçe Emniyet Amiri Fatih Karabal’a Hayme Ana Türbesi maketi hediye etti.

Kaymakam Tufan Bağır Gilan konuşmasında, “Güvenliğimizin teminatı, şerefli polis üniformasının sahipleri, kıymetli emniyet teşkilatı mensupları; devletimizin en ücra köşeleri dahil her yerinde layıkıyla, onurlu bir şekilde canlarını hiçe sayarak görevlerini icra eden kahraman Türk Polisleri, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümü münasebetiyle hepinizin bu önemli gününü kutluyor, görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.

Program, Sultan Alaaddin Camisinde öğle namazına müteakiben aziz şehitlerin ruhuna mevlit okutulması ile devam etti.