Domaniç ünlü sanatçılarla tanıtılacak

Ak Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun destekleri ile Domaniç’in önemli turistik noktaları dünyaca ünlü sanatçılar tarafından resmedilerek tanıtılacak.

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) tarafından Domaniç’in önemli noktaları ziyaret edildi.

Gezilen noktalarda bilgi edinen dernek üyeleri Domaniç’e özel, tarihi ve turistik alanlarını tablo haline getirerek Türkiye ve dünyanın farklı noktalarında sergi oluşturacaklar.

Ak Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun destekleri ile Domaniç’i ziyaret eden ve aralarında dünyaca ünlü sanatçıların bulunduğu dernek üyeleri, Güney Köyü mesire alanı, Berçin Gözetleme Kulesi, Hayme Ana Türbesi, Sarıkız Mesire Alanı, Mızık çamı ve Domaniç Dağlarını tuval ve yağlı boyalar ile tablo haline getirip sergileyecekler.

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Bayram Yıldız, “Kütahya Kültür Sanat Derneği, sadece sanatçıların ve sanat eserlerini tanıtmakla değil kendi yöremizi, çevremizi, coğrafyamızı tanıtmakla yükümlü bir Sivil Toplum Kurumudur. Bu programımız, Kütahya Milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun destekleri ve üyemiz sanat eğitimcisi Nurhan Gezen’in programları sayesinde Gülçin Agahoğlu’nun da katkılarıyla Domaniç’i kamuoyuna sermek, Domaniç’i tanıtmak, Domaniç’teki değerleri ortaya çıkarmak amacıyla bir program yaptık. Bu programın ilk ayağı olan Domaniç ve yöresinin doğal tabiat ve tarihi zenginliklerini gezdik, inceledik, araştırdık. Bu araştırmamız neticesinde Domaniç’imizin tamamen kendi kalıbında, kendi içinde kısır bir döngüde olduğu, fazla açılamadığı ve tanıtımının gerekli şekilde yapılamadığını kanaatimiz uyandı. Bundan dolayı bir program yapmayı gerek duyduk. Dolayısıyla buraya gelen sanatçı arkadaşlarımız dernek üyelerimiz ile birlikte biz buranın topladığımız argümanlarla Domaniç’i tanıtabilecek sanat eserlerini üretmek için çalışacağız. Şu anda her türlü materyalleri topladık, araştırmalarımızı yaptık ve halen yapmaya devam edeceğiz. Amacımız önümüzdeki yıllarda Domaniç’i daha iyi tanıtabilmek adına yaptığımız çalışma ve eserleri toplumla paylaşacağız. Domaniç’imizi daha iyi tanıtmaya çalışacağız. Çünkü bu coğrafya gerçekten tanınması ve görülmesi gereken bir yer. Bu aşamada bizlere desteklerini esirgemeyen İlçe Başkanımıza, basın mensuplarına kendilerine teşekkür ediyorum. Öyle tahmin ediyorum ki Domaniç’i Türkiye’nin göz bebeği yapmak temel hedefimiz” dedi.