Kanal 43 Uydu Yayınında

Kütahya’nın yıllardır özlemini çektiği uydu yayını yapan yerel televizyon kanalı, Kanal 43 uydu üzerinden yayına başladı

Kütahya’nın uydu yayını yapacak olan ilk yerel televizyonu Kanal 43 Türksat HD – 12685,Vertical (Dikey),Sembol: 30000 üzerinden tüm dünyada izlenmeye başlandı.

Uzun süredir,Yurtiçinde ve Yurtdışında yaşayan Kütahyalıların beklediği Kanal 43 uydu yayınları 1 Nisan’da başladı.
Konuyla ilgili olarak Yeni Kütahya’ya konuşan Kanal 43 Genel Koordinatörü İbrahim Soyer, “Kanal 43 olarak karasal yayından uydu yayıncılığa bugünden itibaren başlamış bulunmaktayız. Toplam 1000 m2 kapalı alanda faaliyet gösterecek olan kanalımız HD kalitesindedir. HD sisteme uyumlu son teknoloji yazılımlar ve cihazlarla Kütahya’ya hizmet edeceğiz. Kanal 43 olarak biliyoruz ki hemşerilerimiz sabırsızlıkla bizleri Türksat’tan izlemek için beklemekte idiler.. Kanal 43 olarak, idari, teknik ve personel ile Türkiye’nin en büyük yerel televizyonu olmaya aday binamız ve teknik altyapımız ile Kütahya’nın yıllardır özlemini çektiği uydu yayıncılığını geçmekten son derece mutlu ve gururluyuz. Kanal 43 ailesi olarak, genel yayıncılık işlevlerinin yanında, bölge halkının görüşlerini yansıtmak, yerel değerlerin koruyucusu olmak ve bu mirasın korunmasını ve yeni nesillere aktarılmasını sağlamak amaçlarımız arasındadır.”