Domaniç’in tanıtımına enstitü desteği

Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü tarafından yerli ve milli kültürün yaygınlaşması ve farkındalık oluşturmak adına Domaniç için hazırlanan oyuncaklar yapıldı.

Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan oyuncakların tamamı el yapımı, plastik ve sentetik herhangi bir malzeme kullanılmadan tamamen sağlıklı materyallerle üretiliyor. Domaniç için özel olarak hazırlanan oyuncaklar Diriliş Ertuğrul ekibi ile görüşmelerin ardından Çarşamba Köyünde bulunan Hayme Ana Tören alanında lansmanı (tanıtımı) yapılacak.

Domaniç’in tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan Domaniç oyuncak bebekleri ilçemizin değerlerini daha geniş kitleye tanıtabilmek ve ilçenin markasının daha yüksek değere çıkarabilmek açısından yapıldı. Geleneksel kıyafetli hazırlanan bebekler Domaniç’e özgü, geçmişe özgü desenler de hazırlanmaya devam edecek.

Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hatice Gören tarafından projenin ilk tanıtımı İlçe Kaymakamı Tufan B. Gilan, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu Müdürü A. Bülent Gül, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul’a yapıldı.

Tanıtım faaliyetleri kapsamında Diriliş Ertuğrul ekibi ile iletişime geçeceklerini belirten Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hatice Gören, “Domaniç’in markasının gelişmesine katkı sağlayacak olan proje kapsamında Domaniç’e özgü sandıklarda saklanan ve Osmanlı’nın izlerini taşıyan kadın ve erkek kıyafetlerini turistik ürün haline getirerek geleneksel kıyafetli yapma bebekler sayesinde bu kültürel değerler geniş kitlelere tanıtılmış ve ilçenin markasının gelişmesine katkı sağlanmış olacak. Bebeklerimizin kıyafetleri hanımların yüzyıllardır giydikleri kıyafetler model alınarak tasarlandı ve tasarlanmaya devam edecek. Domaniç’e özgü hazırladığımız bebeklerin lansmanı inşallah Domaniç’te gerçekleştireceğiz” dedi.

İlçe Kaymakamı Tufan B. Gilan, “Son zamanlarda Diriliş Ertuğrul dizisiyle geleneksel kıyafetler önem taşımaya başladı. Hayme Ana Türbemize yerli ve yabancı turist akın oluştu. Bu güzel projeniz için sizlere çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Set ekibiyle görüşmelerinize bizlerde katılırız. Elimizden ne gelirse hazırız” dedi.