BUNLAR HALA SUSMUYORLAR

Kanallar arası zaping yaparken, bir kanala takılıyorum. Kanalda, kitap reklamı yapılıyor.

Hastalara şifa duaları, dertlilere derman duaları kitabı, anlayamadığım dilden risaleler. Dikkatimi çeken ise, borçluları borcundan kurtaran dua kitapları.

Kanalın sahibi cüppeli ve sakallı Hoca efendinin reklamı bizzat kendisi yapıyor.

Cüppeli; “Aziz cemaat bu kitapları bizzat ben kendi ellerimle hazırladım. Okunmasında ve alınmasında çok sevap ve faziletler var. Kitaplarımızı alın da kanalımızın maddi sıkıntılarına katkıda bulunun” diyor.

Be mübarek Cüppeli; Vatandaşa borçtan kurtaran dua kitabını satacağına kendin o duaları oku da kanalının maddi sıkıntılarından kurtul. Tabi bu soruyu sorabilmek için analitik beyine ve Kuran Müslüman’ı olmaya ihtiyaç var.
Malum Zatı Muhteremin ağzında ne Kuran ne de ayet asla çıkmıyor. O bol keseden hadisler, sevaplar cennette yakuttan şehirler dağıtıyor.

Aynı Zatı Muhteremin bir de isyanı var. Belli ki bir Din adamı buna laf söylemiş. O din adamına diyor ki; “ Ey diplomalı cahil. Diplomanla hava atma. Ahret kapısında Diploma sormuyorlar. Benim diplomam yok ama ben senden daha iyi cennetlere gideceğim. Asıl havayı orada hangimiz atacak? En son hangimiz gülecek ben ona bakarım” diyor.

1 Nisanı 2 Nisana bağlayan gece çok mübarekmiş. Her kim bu ayda 50 rekat namaz kılarsa…

Allah’ım neler var neler. Bu ayı oruçlu geçirenlere ise ek hediyeler peşkeşler varmış cennette. Ha bunları yapamıyorsan Birinci günü 15. Günü ve son gün yapman da yeterliymiş.

Oruç da aynı kolaylık var. Onu da yapamıyorsan Bir Elham bilmem kaç ihlasla da aynı seviyeye ulaşıyormuşsun.

Kısacası Dostlar bu zati muhteremlere göre, okumana çalışmana gerek yok. Dua ile Namaz ile borçtan dertten, hastalıktan korunuyorsun. Ha bunları dinlemek için onlara para ödemen gerekiyor.

Yahu Cumhurbaşkanımız bile dedi susturun şunları diye. Nerede bizim gerçek din adamlarımız bunlar hala niye susmuyorlar.