BİRAZ KONUŞSAK MI !?

Bolu Beyinin zulmüne karşı yüreğiyle, bileğiyle cesareti ile savaşan Köroğlu, Bolu Beyinin silahlanması karşısında, “ Tüfek icat oldu mertlik bozuldu” demiş.

Teknoloji, hayatımızı kolaylaştırmaya devam ederken. Son yıllarda bir de internet çıktı.
Gâvur icadı her gelişmeyi önce biraz günah diye dışlasak ta sonra bir bakıyoruz dünya da en çok kullanan biz oluvermişiz.

Nasıl tüfek icat oldu mertlik bozulduysa, internet icat oldu dürüstlükte, cesaret te insanlıkta bozuluverdi.

Her eline akıllı telefon alanın siyasetçi, bilim adamı, felsefeci kesildiği günümüz sosyal medya mecrasında, kan dökülmeden yapılan savaşlarda aslında ne kalpler kırılıyor ne yuvalar yıkılıyor da farkına bile varmıyoruz.

Alıyorsun eline borç harç aldığın akıllı telefonunu, başlıyorsun küfretmeye senin liderini, senin partini sevmeyenlere, ahkâm kesmeye.

Cesarete ihtiyacın yok çünkü karşında sana cevap verecek fiziksel bir güç yok.
Bilgiye ihtiyacın yok. Bilmediğini Google amcaya soruyorsun.

Vicdana ihtiyacın yok. İşin içinde duygu yok.
Karşında ki akıllı klavyeşör seni tanımıyorsa seni bilgili, yetkili bir ADAM zannedip sana cevap vermeye başlıyor.

Sanal âlemdeki küfürlerinin nereye gittiğini fark etmiyorsun ama etsen de zaten sapıklığının farkında değilsin.

Kralına soytarılık yapacam diye sekiz takla atarken, evde olup bitenden haberin olmaz. Kızının derdini, oğlunun derdini, eşinin derdini bilmezsin ilgilenmezsin de, kendini dünyayı kurtaran adam olarak görmeye başlarsın.

Hayvanlar koklaşa koklaşa, İnsanlar konuşa konuşa demiş atalarımız. Kuş yuvadan uçmadan biraz vicdan, biraz cesaret biraz insanlıkla uçmayı öğretsek mi yavruya. Artık biraz da konuşsak mı çok geç olmadan.