Çamlıca’nın “Deprem” tiyatrosu çok beğenildi… Simav’da da Perde Açtı

Geçtiğimiz hafta İlçemiz Çamlıca ilk ve ortaokulunda düzenlenen etkinlikte, “Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası” etkinliklerinde öğrencilerin hazırladığı tiyatro ve çeşitli gösteriler yer almıştı. AFAD ekiplerinin çok beğendiği tiyatro gösterisi Simav’da da perde açtı.

Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Şube Müdürü Remzi Zayim, Okul Müdürü Gökmen Çakmak’a Tiyatroyu çok beğendiğini, senaryo ve dekor anlamında oldukça başarılı bulduğunu söyledi. Bu senaryonun değerlendirilmesi gerektiği ifade eden Zayim, Simav’da yapılacak olan programda tiyatro gösterisi için senaryoyu yazan öğretmen ile birlikte öğrencilerin orada sahne almasını istedi. Ayrıca, titizlikle hazırlanmış olan dekorlarında çok iyi bulduğunu söyleyen Zayim, mutlaka sahnede görmek istediğini aktardı. Çamlıca’da öğrencilere yaptığı konuşmada ” İzlediğim en güzel programlardan bir tanesiydi, idarecinizi, öğretmenlerinizi ve siz öğrencileri tebrik ediyorum. Merkezdeki okullar bile sizler kadar iyi değil bizleri çok duygulandırdınız” demişti.

Çamlıca Ortaokulu, Fen Bilimleri öğretmeni Kenan Kaya tarafından senaryosu yazılan, Matematik öğretmeni Ayşen Gökçe Cura ile birlikte gösteri için hazırlanan öğrencilerin oynadığı tiyatro oyunu Simav ilçesinde Yusuf Koyuncuoğlu ilkokulunda öğrencilere ve Simav Kaymakamlığı kamu personeline eğitim amaçlı izletildi.
Ayrıca tiyatro gösterisi video ve fotoğraf çekimi yapılarak AFAD envanterine alındı.