Yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk

Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin’in yerine vekil olarak Mehmet Şentürk görev yapacak.

Domaniç Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin, İnegöl’e atandı. Zengin, İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapacak. Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Şube müdürü Mehmet Şentürk’ün vekâlet edeceği bildirildi.

Uzun yıllar İnegöl’deki çeşitli okullarda müdürlük görevinde bulunan Halil İbrahim Zengin, 2013 yılında Hacer Salih Yıldız İmam Hatip Ortaokulu’nda görev yaparken; Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

Beş yıldır Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren Zengin, kendi isteğiyle İnegöl’e döndü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Şube Müdürü olan Mehmet Şentürk vekalet edecek.

Mehmet Şentürk kimdir ?

1970 Domaniç doğumlu. İlk öğrenimini Domaniç Çamlıca Köyünde, ortaöğrenimini Eskişehir Yunusemre Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu’nu bitirdi. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler alanında lisans tamamladı.

1991 yılında Bayburt ili Merkez ilçesi Yıldırım Köyü 2.İlkokulu’nda öğretmenliğe başladı.

1996 yılında Kütahya ili Domaniç ilçesi Domurköy İlkokulu’na ataması yapıldı.
2001-2003 yılları arasında Domaniç ilçesi Domaniç İlköğretim Okulu’nda çalıştı. 2001 yılında girdiği Kurum yöneticiliği sınavını kazanarak 2002 yılında Eğitim Yöneticiliği seminerine katıldı.Seminer sonrası yapılan sınavda başarılı oldu ve 2003 yılında Okul Yöneticisi oldu. 2003-2010 yılları arasında Domaniç ilçesi Çokköy İlköğretim Okulu’nda Okul Müdürü olarak çalıştı. Nisan 2010 yılında Domaniç İlçesi’nde Şube Müdürü olarak görevlendirildi. Eylül 2012 tarihinde alan değişikliği sonucu Sınıf Öğretmenliği bölümünden Sosyal Bilgiler branşına geçti. Halen Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü Vekili olarak görev yapıyor.01/03/2018 tarihinden itibaren İlçe Milli Eğitim Müdürünün görevden ayrılması ile İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır. Mehmet ŞENTÜRK evli ve 3 çocuk babasıdır.