İstiklal Marşının Kabulünün 97’nci Yıl Dönümü Kutlandı

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu Osmangazi Konferans salonunda 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 97’nci yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla programı düzenlendi.

Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu tarafından Domaniç Haymeana Meslek Yüksek Okulu Osmangazi Konferans salonunda gerçekleşen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ardından okul Müdürü Cevdet Ayan’ın günün önem ve anlamı belirten konuşması ile başladı. Konuşmanın ardından Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı, Şiirlerin Okunması ve tiyatro gösterisi izlendi. Gösterilerin ardından İstiklal Marşı’nı Ezbere Güzel Okuma Yarışmasında okul öncesi kategorisinde birinci olan Ceyda Şahin İstiklal Marşını okudu. Minik öğrencinin okuduğu istiklal marşı seyirciler tarafından alkış alırken protokol tarafından özel olarak kutlandı. Program, Video gösterimi ve Oratoryo sunumu ile devam etti.
İlçede düzenlenen İstiklal Marşı’nı Ezbere Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren Ceyda Şahin ve Bulut Tanrıverdi’ye İlçe Kaymakamı Tufan Bağır Gilan ve Belediye Başkanı Sahvet Ertürk tarafından ödülleri verildi.