Başkan İlyas Tosun, Mehmetçik ve Kilislilere Destek Gezisine Katıldı

Çukurca Belediye Başkanı İlyas Tosun, Afrin Operasyonu’na katılan Mehmetçik ile Kilisliler’e destek vermek amacıyla Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Başkanlığındaki heyet ile birlikte Kilis’e gitti.

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Başkanlığında Çukurca Belediye Başkanı İlyas Tosun, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan, Pazarlar Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, Seyitömer Belediye Başkanı Halil Öztürk, İl Genel Meclis üyeleri, Kütahya Kent Konseyi üyeleri ile iş adamları Kilis’e giderek, Afrin Operasyonu’na katılan Mehmetçik ile Kilisliler’e destek verdi.

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara tarafından onurlarına verilen kahvaltıya katılan Başkan Saraçoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Kilis kent merkezindeki esnafları ziyaret ederek, esnafa katkıda bulunmak amacıyla alışveriş yaptılar.
Çukurca Belediye Başkanı İlyas Tosun, Öncüpınar Sınır Kapısı’ndaki ziyaretlerinde askerlerin morallerinin yerinde olduğunu gördüklerini belirtti.

“Mehmetçik’imize, Kilis halkına ve esnafına moral oldu”
İlyas Tosun, “Domaniç ve Çukurca beldemizden Kilis halkına ve askerlerimize selam götürdük. Gün birlik beraberlik günü, gün paylaşım, gün birbirimize destek olmak günü, Afrin Operasyonu’nda ordumuzun başarılı olacağından hiç kuşkumuz yoktur. Birlik beraberlik içerisinde her türlü zorluğu aşacağız inşallah. Burada yaptığımız ziyaretlerde Kilis halkı ile sohbet etme fırsatı bulduk, esnaflarımızdan alışveriş yaparak kendilerine destek olduk. Askerlerimize olan dualarımızı gerçekleştirdik. Allah cephede mücadele eden ordumuzun, Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun. Gün birlik beraberlik günü, birbirimize destek olmak günüdür” dedi.