Engellileri Hayata Bağlamak İçin İşbirliği Protokolü İmzalandı

Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İŞKUR Tavşanlı İlçe Hizmet Merkezi Müdürlüğü arasında engellilere yönelik Çini İşletmeciliği-Çinicilik Kursu açılması ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

Domaniç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü adına Domaniç Milli Eğitim Müdürü Vekili Mehmet Şentürk ile Tavşanlı Hizmet Merkezi adına Şube Müdürü Vekili Muhterem Aksoy arasında Çini İşlemeci/Çinici mesleğinde 14 kişilik İstihdam Garantisiz MEK/Özel Politika kapsamında İşbirliği Protokolü imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü V. Mehmet Şentürk, “Söz konusu kursumuz 12.03.2018-15.05.2018 tarihleri arasında yapılacak olup; dezavantajlı engellilere ve bayanlara yöneliktir. Kursumuzun amacı engellileri hayata bağlamak, kursun bitiminde topluma kazandırılması, Kütahya’nın çini kenti olması sebebiyle iş imkânı olanaklarının sağlanması ve ekonomiye katkı sağlamalarıdır. Çamlıca Köyü’nde kursumuzun Halk Eğitim Müdürlüğümüzün bünyesinde açacaklarını ve hayırlı olmasını ve bu protokolü imzalamaktan mutlu olduğumu ifade ediyorum” dedi.

İŞKUR Tavşanlı İlçe Müdürü Muhterem AKSOY protokolümüzün hayırlı olmasını temenni etti.