Bu yol Hayme Ana’ya hiç yakışmıyor !

Çamlıca Köyünden Çarşamba Köyü Hayme Ana türbesine giden yolun içler acısı hali köy sakinlerini de isyan ettiriyor.

Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babaannesi, Ertuğrul Gazi’nin annesi olan ve “devlet ana” diye tanınan “Hayme Ana Türbesine” giden yol ziyaretçilerine karşı, ilçe halkı olarak yüzümüzü kızartıyor.

Her siyasetçinin Domaniç ile ilgili konuşmasına başlarken övgüyle anlattığı Hayme Ana, ne yazık ki hak ettiği değeri görememekte.

Çamlıca üzerinden Hayme Ana Türbesine giden yolun, uzun bir süredir bozuk olması bölge halkını çileden çıkarttı. Ayrıca, gelen yüzlerce ziyaretçinin araçlarına da zarar vermekte.

Her yıl geçici olarak kum ve taşla doldurulan yol bölge halkını isyan ettirdi

Sosyal medyadan paylaşım yapan Çarşambalılar, “ Siz değerli yetkililerimizden beklediğimiz insanların güvenliği için bu kötü yolların kalıcı olarak, bozulmayacak şekilde yenilenmesidir. Hayme Ana’ya her gün ülkenin dört bir yanından ziyaretçi gelmektedir. Tarihini araştıran Osmanlı torunları için Hayme Ana’ya giden yolları güzelleştirelim. Bir millet ecdadını aradıkça yücelir. Ecdada giden yolları açmak yapılacak en büyük hizmettir” ifadelerine yer verdi.
Konuyla ilgili başvurduğumuz Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek gazetemize verdiği açıklamada, stabilize olan yolun bu yaz 3 kilometrelik kısmının sıcak asfalta kaplanacağını ifade etti.