KADINA DEĞER,ŞEHİDE VEFA VE İSTİKLAL MARŞI

Gündem o kadar yoğun ki, 8 Mart Dünya kadınlar gününden, 12 Mart İstiklal Marşının kabulüne uzanan ve Mehmet Emre Cakar gıyabında bütün şehitlerimize edilen dualar vardı Domaniç’te.

HAYMEANA ( DEVLET ANA) dan CUMHURİYETE; Aile kurumunun temel taşı,dinimizin bile ayaklarının altına cenneti serdiği, milli ve manevi değerlerin, kültür ve geleneklerin en önemli temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan, gelecek nesilleri yetiştiren, ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına ve çağdaslaşlaşmasına büyük katkılar sağlayan, onlardan olduğumuz ve hayatımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, bizi biz yapma yolunda yüreklerinde ki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, başımızın tacı, hakları ödemeyecek olan, başta Annem ve eşim olmak üzere fedakar ve bir o kadar da namus ve iffet abidesi olan Kadınlarımızın; 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ kutluyorum.

10 Mart 2018, Ankarada 2016 yılında hain bir patlama sonucunda 15 yaşında şehadet şerbeti içen Mehmet Emre Çakar kardeşimiz için ahde vefaya inananlar mezarı başındaydı Karaköyde. İlçe müftülügümüz güzel bir organizasyon yapmış ve camide mevlit okunmasından sonra mezarı başında dualarla şehidimizin gıyabında tüm şehitlerimize dualarda birleştiler bizleri. Vatan için şehit olan tüm şehitlerimizin Ruhları şad mekanları cennet olsun.

“ 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, aziz milletimizin diriliş destanıdır. Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın ortak duygusunun, inancının sembolüdür.

Milli marşlar, milletlerin birliğini ve aynı istikamette tek bir bayrağın altında yaşamamızı sağlayan temel unsurlardır. İstiklal Marşı; aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir.

Milletimizin milli ve manevi değerlerini yeni nesillere aktaran abide şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı’nın zor zamanlarında ecdadımıza umut ışığı olmuştur. O zor zamanlarda hiçbir zaman umudunu ve inancını kaybetmeyen Akif, Milli Mücadele’nin heyecanını dizelere aktarırken tarihi bir şahlanışın müjdecisi olmuştur. Bize ve gençlerimize düşen görev, bu ruhu, bayrak ve vatan sevgisini daima diri tutmaktır. İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız.