Ergün, “Kadınları önemseyen tek parti CHP”

CHP Domaniç İlçe Başkanlığının geleneksel kadınlar günü kutlamasında İlçe Başkanı Temel Ergün, “ Kadınlara önem veren tek parti CHP. İlçemizde de kadınlar günü kutlayan tek parti CHP” dedi.

Domaniç Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilatı geleneksel olarak her yıl kutladığı 8 Mart Kadınlar Gününü bu yıl Zeytin Dalı Operasyonu nedeniyle eğlencesiz kutladı.

Sondem pide,alabalık ve ızgara çeşitleri salonunda yemekli kadınlar günü kutlamasına çok sayıda partili kadın eşleri ile beraber katıldı.
Şiirlerin okunduğu 8 Mart Kadınlar Günü Kutlamasına da partiye emeği geçen kadınlara da Parti başkanları tarafından onur belgesi takdim edildi.

Kısa bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Mustafa Temel Ergün, “ Ülkemizde Atatürk’ e en çok sahip çıkması gerekirken günümüzde nedense Atatürk’ü yıpratma kampanyasına bazı aklı başında kadınlar da destek vermekte. Oysa O Atatürk, medeni denilen Avrupa ülkelerinden çok önce 1924 de kadına seçme ve seçilme hakkını tanıyan ilk liderdir.
Arap ülkelerinde kadınları sokağa çıkması yasak bazı ülkeler kadınların arabaya binme hakkını yeni yeni tanırken bizim Ülkemizde kadınlara her türlü hakkı veren Ulu Önder Atatürk’tür. 16 yıldır AKP hükümeti döneminde kadına yönelik şiddet yüzde 790 artarken cinsel taciz de yüzde 448 artmıştır. Ülkemizde kadına sahip çıkan, kadın haklarına en çok saygı duyan parti CHP’dir. İlçemizde bizden önceki tüm başkanlarımızın kutladığı kadınlar günü etkinliğini bizde imkânlarımız çerçevesinde kutlamaya devam edeceğiz. Bir CHP’linin gözünde kadın, Anadır, bacıdır, evlattır, eştir. Asla cinsel obje değildir. Bu yüzden de CHP diyoruz” dedi.

Ayrıca, salonda “Ne Mutlu Bir Atatürk Yetiştiren Türk Kadınına” , “ Kadınlar Kanatsız Meleklerimizdir”, “ Dualarımız Afrin’de ve her yerde Mehmetçiğe”, “ Kadın İsterse Dünya Değişir “ gibi afişler asıldı.