Çamlıca Köyü İlkokulu ve Ortaokulunda “Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası”

Çamlıca köyü ilk ve ortaokulunda düzenlenen etkinlikte, “Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası” etkinliklerinde öğrencilerin hazırladığı tiyatro ve çeşitli gösteriler yer aldı. AFAD ekipleri öğrencilere doğal afetlerle ilgili eğitim verdi.

İlçemize bağlı, Çamlıca Köyü İlkokulu ve Ortaokulunda, Kütahya Acil ve Afet Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından “Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası” etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

Çamlıca Köyü İlkokulu ve Ortaokulunun “Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlediği, program Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programda, Çamlıca Köyü İlkokulu ve Ortaokulu Anaokulu öğrencileri hazırladıkları gösteriyi sundu, Ortaokul öğrencileri ise tiyatro oyunu sergiledi. Öğrencilere, öğretmenleri tarafından alarm ikaz ve işaretleri tanıtıldı.

AFAD ekibi tarafından, öğrencilere afetlerle ilgili eğitim verildi. Eğitimden sonra okulda bina tahliye deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Deprem tatbikatının ardından öğrencilere AFAD araçları ve arama kurtarma malzemeleri tanıtıldı.

Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Şube Müdürü Remzi Zayim, yaptığı konuşmada ” Biz size eğitim vermeye geldik. Ama siz öğrenciler burada hazırladığınız programla bizlere eğitim verdiniz. İzlediğim en güzel programlardan bir tanesiydi, idarecinizi, öğretmenlerinizi ve siz öğrencileri tebrik ediyorum. Merkezdeki okullar bile sizler kadar iyi değil bizleri çok duygulandırdınız” dedi.

Son olarak Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Şube Müdürü Remzi Zayim, öğrencilere hediyeler verdi.