BENİ İÇİNDEN SEV / AHMET BATMAN

Kimsenin bilmediği bir şarkısın.
Bana kendini öğret.
Başka hisleri başka insanlarda değil de hepsini sende tüketmek isterim çünkü ikimiz başkayız, kimsenin bilmediği bir başka dünyayız. Bakma sen bu kalabalığa, bu dünya bizim için yaratıldı. Başkaları sadece başkaları olarak kalsın, sen bir hayal kur kendine ve içinde sadece bize yer olsun.( arka kapak)

Ahmet Batman’ın her kitabı büyük bir beğeniyle okunuyor. Elimde bir kaç kitabı bulunmasına rağmen tarzı sebebiyle okumaktan kaçındığım sürekli ertelediğim bir yazar. Ön ve arka kapak resimlerindeki, ince ayrıntı dikkatimi çektiği için konusu merak uyandırdı bende ve böylelikle okumaya başladım. Kitabın kapağına bakıp kitap okumuşluğum bugüne kadar hiç olmadı. İnsana pek bir şey kattığı söylenemez bu yüzden büyük eleştiriler yapılan aynı zamanda çok da beğenilen bir yazar. Daha çok ergenlere hitap edecek tarzda hikayesi de öyle. Hakkını yememek lazım dili çok sade ve akıcı. Süslü sözler kullanmış olmasına rağmen okurken insanı boğmuyor olması kitabı okunulası kılmış ve bir kaç saatte bitirebileceğiniz bir kitap.
“Beni İçinden Sev” kurgusuyla merak uyandıracak bir eser. Güçlü ve Güneş iki dakika arayla doğmuş ikiz kardeşler. Güzel bir hayat sürerken annelerini kaybetmeleriyle başlayan bir hayat hikayesi. Babalarının evlenmesiyle başlayan acı ve kederle geçen bir süreç. Güçlü’nün kardeşine bağlılığı, İstanbul’ a okumaya gitmesi orada yaşadığı sorunlar. Güçlü, babasının arkadaşıyla yaptığı konuşma esnasında dedesinin varlığını duymasıyla yalnız olmadığını anlar. Yüreğine umudun tohumları ekilir. Dedesiyle bir şekilde irtibat kurar ve onunla geçen her dakika hayatına anlam katar. Bir özgüven gelir kendisine. Ve Derin’e olan aşkı ayrı bir tat bırakır hayatında. Yaşam acıyla beraber hiç ummadığı bir anda büyük bir süpriz hazırlar Güçlü ve kız kardeşine. Abisinin rahat bir şekilde yatılı okulda okuyabilmesı için üvey annesinin tüm işkencelerine katlanan bir kız kardeşin fedakarlığını da okuyacaksınız. O bölümleri de birebir yaşayacaksınız. Dostluğu, aşkı, kırgınlığı, vicdansızlığı, kopan aile ilişkilerini, tutarsızlığı, hüznü ve acıyı bulabileceğiniz bir kitap. Sonlara doğru yaşanan sürprizlerle insanın içine birazcıkta olsa su serpiyor. Fakat ne kadar su serpse de geçen bir zaman kaybolup giden anlar var annesiz geçen.
Kitap, hayatın sürekli bir değişim içinde olduğunu, bu değişimin sizi ve çevrenizdekileri olumsuz etkileyebilecek sayısız değişkenin olduğunu ve hayatın bir dönüm noktası olduğunu umutsuzluğa kapılmamanızın mesajını veriyor bizlere.
Kitap, ortaokul ve lise öğrencilerinin severek okuyacağı “sevmenin nasıl olduğunu” anlatan bir yaşam öyküsü. Tadında kalan, insana tat bırakan…
“Hayat böyledir. Kırılma noktalarını bulana kadar defalarca kez kırılırsınız”
Kitapla kalın…